هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 1 مرداد 1403
ساعت 09:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 30 ارديبهشت 1403 ساعت 21:09
يكشنبه 30 ارديبهشت 1403 21:05 ساعت
2024-5-19 21:09:22
شناسه خبر : 380984
پس از اعلام خبر وقوع حادثه برای بالگرد حامل رییس جمهور تیم های امدادی به محل وقوع حادثه اعزام شدند.
پس از اعلام خبر وقوع حادثه برای بالگرد حامل رییس جمهور تیم های امدادی به محل وقوع حادثه اعزام شدند.
گروه سیاست-رجانیوز: بعدازظهر امروز - یکشنبه ۳۰ اردیبهشت- خبرهایی از وقوع سانحه برای بالگرد حامل رئیس جمهور در "جنگل دیزمار" مرکزی بین روستای برازین و اردشیر استان آذربایجان شرقی منتشر شد.
 
به گزارش رجانیوز، آیت‌الله رئیسی، حجت الاسلام آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و چند تن دیگر از همراهان از جمله سرنشینان این بالگرد هستند که به گفته وزیر کشور فرود سخت داشته است.
 
با وجود رسبدن تیم های امدادی به منژقه، شرایط سخت آب و هوایی و مه سنگین تلاش گروه‌های امدادی را با سختی روبرو کرده است.
 
آیت‌الله رئیسی صبح امروز برای افتتاح سد مشترک قیزقلعه‌سی بر روی رودخانه مرزی ارس به استان آذربایجان شرقی سفر کرد.
 
وزیر کشور وقوع این حادثه را تایید و اعلام کرد که عملیات جست و جو زمان بر است.
 
حدود یک ساعت بعد از زمان اعلام وقوع سانحه برای بالگرد حامل رییس جمهور و همراهان وی به امدادگران، تیم های امدادی به منطقه عمومی ورزقان که حادثه در آنجا روی داده، رسیدند و جست و جوها آغاز شد.
 
ابتدا ۲۰ تیم امدادی و پهپادی از استان‌های آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان به منطقه اعزام شدند اما به دلیل صعب العبور بودن منطقه، شرایط کوهستانی و جنگلی آن و همچنین شرایط آب و هوایی نامناسب بویژه مه شدید، عملیات جست و جو و نجات زمانبر خواهد بود.
 
به دلیل مه شدید امکان استفاده از بالگرد برای جست‌وجوها امکان پذیر نیست.
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: همه امکانات درمانی، پزشکی و اتوبوس آمبولانس،‌پزشکان متخصص و جراحان در محل منطقه مس سونگون که بالگرد حامل رئیس جمهور دچار سانحه شد، مستقر شده است.
 
 بهرام عین‌اللهی اظهار داشت: اکنون ما در منطقه در مس سونگون هستیم و همه نیروهای امدادی مشغول جست و جو برای یافتن بالگرد حامل رئیس جمهور و همراهان هستند.
 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه منطقه بسیار مه‌آلود است، به همین دلیل امکان جست و جو بسیار سخت است اما با این وجود همه امکانات درمانی اتوبوس آمبولانس، جراح و پزشکان در محل مستقر هستند.
 
وزیر بهداشت اظهار داشت: امیدواریم اقدامات درمانی پس از پیدا شدن بتوانیم انجام دهیم.
 
سخنگوی اورژانس کشور از اعزام ۸ دستگاه آمبولانس به منطقه وقوع سانحه برای بالگرد حامل رییس جمهور خبر داد و گفت: به دلیل مه شدید امکان امداد هوایی وجود ندارد.
 
بابک یکتاپرست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره آخرین وضعیت اعزام تیم های امدادی به ورزقان در آذربایجان شرقی اظهار داشت: از زمان اعلام‌وقوع سانحه تیم های امدادی اورژانس شامل تکنسین و پزشک به محل اعزام شدند و اکنون در محل اعلام حادثه حضور دارند.
 
وی افزود: ۸ دستگاه آمبولانس به ورزقان اعزام شده است.
 
یکتاپرست اظهار داشت: یک بالگرد اورژانس هم برای امدادرسانی اعزام شده بود که به دلیل مه شدید نتوانست در منطقه فرود بیاید و مجبور به بازگشت شد.
 
وی ادامه داد: امدادگران اورژانس نیز به صورت زمینی در حال جست و جو و یافتن محل حادثه هستند.
 
یکتاپرست خاطر نشان کرد: مه در منطقه به قدری شدید است که میدان دید را کاهش داده است.
 
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: اکنون امدادگران این جمعیت با ۴۰ تیم واکنش سریع همه مسیرها را برای یافتن بالگرد حامل رئیس جمهور و همراهان در حال جست‌وجو هستند به همین منظور تیم‌های واکنش سریع و امدادگر استان‌های معین نیز فراخوانده شدند.
 
 پیرحسین کولیوند درباره آخرین تلاش‌های برای امدادرسانی به بالگرد حامل رئیس جمهور اظهار داشت: ۴۰ تیم واکنش سریع در حال بررسی هستند و منطقه را پایش می‌کنیم با توجه به نشانه‌هایی که در منطقه داریم شرایط جوی بسیار نامساعد و سخت گذر است اما با تمام تلاش اقدامات جست وجو انجام می‌شود.
 
وی ادامه داد: برای جست وجو از پهپاد استفاده کردیم اما با توجه به شرایط جوی هوا امکان جست و جوی هوایی وجود ندارد به همین منظور از طریق نیروهای واکنش سریع در حال جست و جو منطقه هستیم.
 
کولیوند اضافه کرد: این منطقه یک منطقه کوهستانی سخت گذر است و تا تبریز ۲ ساعت فاصله دارد اما امدادگران از تمام مسیرها با حضور ۴۰ تیم عملیات جست و جو را انجام می‌دهند.
 
رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: به همین منظور از استان‌های معین نیروهایی را در نظر گرفته‌ایم. در حال حاضر این عملیات جست و جو حدود سه ساعت در حال انجام است.
 
رئیس جمعیت هلال احمر عصر امروز به همراه بابک محمودی رئیس سازمان امداد و نجات برای بازدید از روند جستجوی بالگرد حامل رئیس جمهور و همراهان عازم تبریز شد.
 
اورژانس تبریز به حالت آماده باش کامل در آمد
به دستور رئیس سازمان اورژانس کشور، تیم واکنش سریع اورژانس تبریز همراه با ۸ دستگاه آمبولانس و دو دستگاه اتوبوس آمبولانس به منطقه عملیات اعزام شد.
 
گفتنی است بالگرد اورژانس تبریز نیز در منطقه ورزقان در حالت آماده باش قرار دارد اما به علت مه گرفتگی امکان پرواز وجود ندارد.
 
انتهای پیام/


 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home