هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 خرداد 1403
ساعت 06:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 ساعت 16:08
چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 15:55 ساعت
2024-5-15 16:08:07
شناسه خبر : 380908
نمایندگان مجلس شورای اسلامی بندی از لایحه بودجه سال جاری را تصویب کردند که به موجب آن معافیت‌های قانونی شرکت‌های بورسی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰۳ حذف نمی‌شود.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی بندی از لایحه بودجه سال جاری را تصویب کردند که به موجب آن معافیت‌های قانونی شرکت‌های بورسی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰۳ حذف نمی‌شود.
گروه سیاست-رجانیوز: نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز - چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت - طرح اصلاح بند (س) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور را به شرح زیر تصویب کردند.
 
به گزارش رجانیوز، ۱- مجموع معافیت‌ها، نرخ صفر مالیاتی، کاهش نرخ مالیاتی و سایر مشوق های مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی از محل مجموع درآمدهای حاصل شده برای عملکرد سال ۱۴۰۳ کلیه مؤدیان به استثنای معافیت های دارای سقف زمانی مشخص و موارد مندرج در مواد (۲)، ۸۱، (۱۳۹)، (۱۴۱)، (۱۴۳)، (١۴٣ مکرر) و (۲۸۰) و ۱۴۵ قانون مالیات های مستقیم با اصلاحات و الحاقات بعدی مصوب ١٣٩۴/٠۴/٣١، قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید به منظور تسهیل اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی مصوب ۱۳۸۸/۰۹/۲۵ قانون تامین مالی تولید و زیرساخت ها مصوب ۱۴۰۲/۱۲/۲۲ و قانون جهش تولید دانش بنیان مصوب ١۴۰۱/۰۲/۱۱ برای اشخاص حقوقی تا هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و اشخاص حقیقی تا ۷۵۰ میلیارد ریال درآمد مشمول مالیات سود خالص قابل اعمال است.
 
۲- بند (ن) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور برای عملکرد سال ١۴۰۲ تنفیذ می‌شود.
 
۳- حکم این بند از ابتدای سال ۱۴۰۳ لازم الاجراست.
 
همچنین نمایندگان مجلس با پیشنهاد علی خضریان نماینده تهران برای الحاق یک بند به این طرح موافقت کردند.
 
طبق این مصوبه، در بند (ب) تبصره ۱۳ قانون بودجه قبل از کلمه مکلف است، عبارت زیر اضافه می شود.
 
«به استثنای شرکت های زیان‌ده دارای زیان انباشته و سربه سر مندرج در پیوست شماره ۳ این قانون و شرکت هایی که یک درصد هزینه آن ها بیش از کل سود آنها بر مبنای ارقام مندرج در این پیوست ۳ این قانون است.»
 
محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح این مصوبه گفت: این مصوبه شامل معافیت های شرکت های بورسی می شود بر این اساس تمامی معافیت های مقرر در قوانین برای شرکت های بورسی، صندوق های سرمایه گذاری، سود سپرده های بانکی و تمامی فعالیت های بازار سرمایه به قوت خود باقی می ماند و حذف نمی شود.
 
نماینده مردم کرمان در مجلس اضافه کرد: معافیت های قانونی که طی سال های گذشته برای شرکت های بورسی و صندوق های سرمایه گذاری بوده است، در سال ۱۴۰۳ حذف نمی شود.
 
انتهای پیام/