هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 خرداد 1403
ساعت 11:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 ساعت 14:31
چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 14:30 ساعت
2024-5-15 14:31:58
شناسه خبر : 380873
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امروز چهارشنبه اعلام کرد که عملیات «طوفان الاقصی» هیمنه دشمن صهیونیستی را فروریخت و پایه های مبارزه ملت فلسطین برای پایان دادن به اشغالگری را مستحکم تر کرد.
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امروز چهارشنبه اعلام کرد که عملیات «طوفان الاقصی» هیمنه دشمن صهیونیستی را فروریخت و پایه های مبارزه ملت فلسطین برای پایان دادن به اشغالگری را مستحکم تر کرد.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: جنبش حماس در هفتاد و ششمین سالروز «نکبت» در بیانیه ای تصریح کرد: طوفان الاقصی تداوم طبیعی مقاومت و مبارزه و حق مشروع و قانونی ملت در دفاع از سرزمین و مقدسات و نقطه عطف راهبردی موضوع فلسطین و جهانی شدن آن بود.
 
۲۴ اردیبهشت ۱۳۲۷ برابر با ۱۴ مه ۱۹۴۸ میلادی سالروز ایجاد و تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی با آواره کردن ملت فلسطین از سرزمین تاریخی و آباد و اجدادی آنها است. ملت فلسطین یک روز پس از ایجاد این رژیم جعلی یعنی ۱۵ مه را روز نکبت نامیده اند تا یادآور جنایت صهیونیست ها در آواره کردن فلسطینیان و کشتار و درد و رنج آنها و زنده نگه داشتن آن در تاریخ باشند. صهیونیست‌ها با اشغال سرزمین فلسطین و تاسیس رژیم جعلی خود در ۱۴ مه، پایه‌های ناامنی، بی‌ثباتی، جنایت و اشغالگری را در منطقه بنا کردند.
 
جنبش حماس افزود: هفتاد و شش سال از اشغال سرزمین فلسطین و آواره شدن ملت گذشته است و ملت فلسطین همچنان بر سرزمین خود سابت قدم ایستاده و به حقوق و ارزش های خود پایبند مانده و از هویت و مقدسات خود دفاع می کنند و در هر فرصتی، زیباترین نمونه های قهرمانی، فداکاری، صبر و جهاد را به نمایش گذاشته اند.
 
در این بیانیه آمده است که پس از هفتاد و شش سال، همه تلاش ها و توطئه های اشغالگران برای محو موضوع و آرمان فلسطین در مقابل صخره پایداری این ملت بزرگ و حماسه آفرینی و قدرت مقاومت با شکست روبرو شده است.
 
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین اضافه کرد: تجاوز ۷۶ ساله و جنایت ها و نسل کشی بیش از هفت ماهه صهیونیست ها در نوار غزه، لکه ننگی بر پیشانی کسانی است که در مقابل این جنایت ها سکوت کرده و یا نسبت به رسوا کردن، محکومیت و متوقف کردن آن کوتاهی کرده اند.
 
حماس افزود: جانبداری دولت آمریکا از تجاوز و جنایت های مداوم رژیم صهیونیستی در نوارغزه، کرانه باختری و قدس اشغالی و سیاست های دوگانه کشورهای غربی در قبال ملت فلسطین و حقوق قانونی آن، یک جنایت بزرگ علیه ارزش های انسانی است و آن ها را شریک نسل کشی ملت فلسطین کرده است و ما باردیگراز همه آن ها می خواهیم که با کنار گذاشتن این سیاست ها، در راستای بازگرداندن حقوق ملت فلسطین و پایان دادن به اشغالگری گام بردارند.
 
این جنبش تاکید کرد: قدس و مسجدالاقصی نماد درگیری با دشمن صهیونیستی است و اشغالگران هیچ حقی حتی در یک وجب خاک آن ندارند و مسجد الاقصی، یک ملک اسلامی خالص باقی می ماند و ملت فلسطین به شهر قدس به عنوان پایتخت ابدی قدس پایبند و وفادار خواهد ماند و جان خود را برای تطهیر آن از لوث صهیونیست ها فدا خواهد کرد.
 
جنبش حماس درپایان بیانیه خود تاکید کرد: رژیم صهیونیستی مسئول رنج های ملیون ها آواره فلسطینی در داخل و خارج است و حق بازگشت فلسطینی ها به سرزمین خود، قابل چشم پوشی نیست.
 
انتهای پیام/