هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 خرداد 1403
ساعت 04:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 ساعت 11:15
چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 11:04 ساعت
2024-5-15 11:15:50
شناسه خبر : 380837
روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارنوت» از نگرانی سران رژیم صهیونیستی درباره صدور حکم توقف حمله به شهر رفح در دیوان بین المللی دادگستری خبر داد.
روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارنوت» از نگرانی سران رژیم صهیونیستی درباره صدور حکم توقف حمله به شهر رفح در دیوان بین المللی دادگستری خبر داد.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت نوشت: جسله جدید دیوان بین المللی دادگستری روزهای پنجشنبه و جمعه به درخواست آفریقای جنوبی برگزار می شود.
 
به گزارش رجانیوز، این رسانه اضافه کرد: سران سیاسی اسرائیل هنوز تصمیمی درباره حضور یا شرکت نکردن در این دادگاه نگرفته اند ولی گزینه درخواست به تاخیر افتادن آن را بررسی می کنند.
 
یدیعوت آحارنوت افزود: براساس اعلام دیوان بین المللی دادگستری، جلسه استماع شکایت آفریقای جنوبی روز پنجشنبه و جلسه استماع دفاعیات اسرائیل روز جمعه برگزار می شود.
 
این روزنامه نوشت: یکی از گزینه هایی که هم اکنون در تل آویو درباره آن بحث می شود این است که به بهانه کم بودن مهلت ۲ روزه برای شرکت در جلسه دادگاه، درخواست تاخیر در برگزاری آن ارائه شود.
 
این روزنامه صهیونیستی اضافه کرد: اسرائیل نگران است که دیوان بین المللی با درخواست آفریقای جنوبی موافقت کرده و حکم توقف حمله به شهر رفح را صادر کند.
 
یدیعوت آحارنوت به نقل از یک کارشناس حقوق بین الملل که نام او را ذکر نکرده است، نوشت: یکی از عواملی که دیوان را به برگزاری این جلسه وادار کرد، حمله شهرک نشینان به کاروان های کمک های انسانی بود که از اردن وارد غزه می شد.
 
این کارشناس افزود: این حادثه که توسط همه رسانه ها به صورت گسترده پوشش داده شد، این سوال را به ذهن متبادر می کند که چه کسی پشت پرده آن قرار دارد؟
 
انتهای پیام/