هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 09:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 ساعت 11:12
چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 11:04 ساعت
2024-5-15 11:12:10
شناسه خبر : 380834
روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» چاپ سرزمین‌های اشغالی سه‌شنبه شب فاش کرد که مقامات اسرائیی نگران آن هستند که بحران روز افزون با مصر موجب شود که قاهره از میانجی‌گری در پرونده تبادل اسرا با حماس کنار بکشد.
روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» چاپ سرزمین‌های اشغالی سه‌شنبه شب فاش کرد که مقامات اسرائیی نگران آن هستند که بحران روز افزون با مصر موجب شود که قاهره از میانجی‌گری در پرونده تبادل اسرا با حماس کنار بکشد.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: هاآرتص به نقل از مقامات رژیم صهیونیستی که به سمت و نامشان اشاره نشده، اعلام کرد: روابط با مصر در بدترین سطح از آغاز جنگ در غزه است.
 
به گزارش رجانیوز، این روزنامه صهیونیستی به نقل از مسوولان این رژیم افزود: مصر در ابتدای جنگ موضع اسرائیل برای از متلاشی کردن توان نظامی و کنترل حماس را درک کرده بود.
 
این خبر همزمان با آن روی می‌دهد که رنا، سامح شکری وزیر خارجه مصر روز سه‌شنبه در اظهاراتی تاکید کرد که رژیم اشغالگر مسوول بسته شدن گذرگاه رفح است.
 
«سامح شکری» وزیر امور خارجه مصر در واکنش به اظهارات «یسرائیل کاتس» همتای صهیونیست خود گفت: کنترل اسرائیل بر گذرگاه رفح و عملیات نظامی در مجاورت آن دلیل اصلی ناتوانی در رساندن کمک‌ها به نوار غزه است.
 
وزیر امور خارجه مصر افزود: ما از اسرائیل به عنوان قدرت اشغالگر می‌خواهیم اجازه دهد کمک‌ها از طریق گذرگاه‌های زمینی تحت کنترل خود وارد نوار غزه شوند.
 
شبکه العربیه نیز به نقل از یک مقام مصری در این باره اعلام کرد: اظهارات وزیر خارجه اسرائیل مبنی بر مسئول دانستن مصر در ارتباط با بسته شدن گذرگاه رفح نادرست است.
 
این مقام مصری تاکید کرد: گذرگاه رفح در نتیجه تشدید تنش‌ها توسط اسرائیل بسته شد و قاهره در این زمینه مسئول نیست.
 
این اظهارات پس از آن بیان شد که وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی امروز در اظهاراتی تلاش کرد برای کاهش فشارهای بین‌المللی روی رژیم اسرائیل، مصر را مقصر بسته ماندن گذرگاه رفح جلوه دهد.
 
یسرائیل کاتس اعلام کرد: این مصر است که باید گذرگاه رفح را برای ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه باز کند نه اسرائیل.
 
کاتس در تلاش برای فرار از مسئولیت فاجعه انسانی در نوار غزه مدعی شد: اکنون کلید جلوگیری از وقوع یک بحران انسانی در نوار غزه در دستان مصر است.
 
همزمان با حملات رژیم صهیونیستی به رفح در جنوب نوار غزه، نگرانی‌های مصر نسبت به شکل‌گیری یک موج کوچ اجباری به داخل خاک این کشور تشدید شده است.
 
مصر بارها به رژیم صهیونیستی نسبت به پیامدها و خطرات حمله زمینی به رفح هشدار داده است.
 
انتهای پیام/