هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 08:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 ساعت 10:59
چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 10:50 ساعت
2024-5-15 10:59:40
شناسه خبر : 380824
کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از یک سامانه تسلیحاتی موشک‌های تاکتیکی که قرار است در واحدهای موشکی ارتش این کشور مستقر شود، بازدید کرد.
کیم جونگ اون رهبر کره شمالی از یک سامانه تسلیحاتی موشک‌های تاکتیکی که قرار است در واحدهای موشکی ارتش این کشور مستقر شود، بازدید کرد.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: کیم روز سه‌شنبه در بازدید از این سامانه از تولید سامانه‌های موشکی در نیمه اول سال جاری میلادی ابراز رضایت کرده و بر اهمیت تکمیل طرح‌های تولیدات نظامی تا پایان سال تاکید کرد.
 
به گزارش رجانیوز، وی اظهار کرد که تکمیل این طرح‌ها پیشرفت قابل توجهی در آمادگی ارتش برای جنگ ایجاد می‌کند.
 
رهبر کره شمالی هفته گذشته از سامانه‌های تسلیحات توپخانه‌ای بازدید و بر شلیک آزمایشی این سامانه‌ها نظارت کرد.
 
خبرگزاری مرکزی کره گزارش داد: این سامانه، نسخه به‌روزشده سامانه پرتاب راکتی چندگانه ۲۴۰ میلیمتری است و توان جابجایی و دقت بالایی دارد و از سال ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۶ در اختیار واحدهای ارتش خلق کره قرار می‌گیرد.
 
خبرگزاری مرکزی کره افزود که با این اقدام بزودی «تغییر قابل توجهی» در افزایش توافق رزمی توپخانه‌ای ارتش کره شمالی ایجاد خواهد شد.
 
کره شمالی همواره به حضور نظامی آمریکا در منطقه و همکاری نظامی واشنگتن با متحدان منطقه‌ای خود اعتراض کرده و آزمایش‌های تسلیحاتی گوناگونی انجام داده است.
 
کره شمالی می‌گوید تمرینات نظامی آمریکا آماده‌سازی برای جنگ هسته‌ای علیه این کشور است. اما واشنگتن و سئول ادعا می‌کنند این رزمایش‌ها ماهیت دفاعی دارند و به طور منظم برای حفظ آمادگی انجام می‌شوند.
 
کره شمالی اخیرا سیستم سراسری مدیریت هسته‌ای موسوم به «ماشه هسته‌ای» را آزمایش کرد که در این رزمایش نیروهای توپخانه نیز به نشانه تقویت قابلیت‌های اتمی و اعتراض به رزمایش‌های مشترک آمریکا و کره جنوبی حضور یافتند.
 
ارتش آمریکا و کره جنوبی طی ماه‌های اخیر، مجموعه‌ای از رزمایش‌ها را با مقیاس و شدت بیشتری انجام داده و هدف خود را ارتقای آمادگی نظامی در برابر «تهدیدات نظامی کره شمالی» عنوان کرده اند.
 
انتهای پیام/