هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 09:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 ساعت 10:53
چهارشنبه 26 ارديبهشت 1403 10:50 ساعت
2024-5-15 10:53:09
شناسه خبر : 380819
برونو رودریگز وزیر خارجه کوبا حمله زمینی رژیم صهیونیستی به رفح را محکوم کرد و گفت که این اقدام موارد نسل‌کشی علیه فلسطینی‌ها را افزایش می‌دهد.
برونو رودریگز وزیر خارجه کوبا حمله زمینی رژیم صهیونیستی به رفح را محکوم کرد و گفت که این اقدام موارد نسل‌کشی علیه فلسطینی‌ها را افزایش می‌دهد.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: رودریگز سه‌شنبه شب در شبکه اجتماعی ایکس نوشت، حمله زمینی رژیم صهیونیستی به رفح «جنایتی است که فقط با همدستی و حمایت نظامی و لجستیکی دولت آمریکا ممکن شده است.»
 
به گزارش رجانیوز، وی افزود: تاسیس کشور فلسطین تنها راه عادلانه و پایدار برای حل و فصل مناقشه جاری است.
 
کابینه جنگ رژیم اسرائیل ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برابر با ۶ می ۲۰۲۴ نیز به رغم مخالفت‌های بین‌المللی، حمله زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تایید کرد و ارتش این رژیم، از ۱۸ اردیبهشت بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرده‌ است.
 
بدین ترتیب، رفح شاهد حملات هوایی و گلوله باران شدید رژیم اسرائیل در تمامی مناطق خود از جمله مناطق مسکونی بوده و این رژیم با حمله به سمت گذرگاه رفح، تنها دروازه فلسطینیان غزه را به روی جهان بست.
 
این عملیات تنها ساعاتی پس از آن آغاز شد که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که پیشنهاد آتش بس مصر و قطر را پذیرفته است؛ اما رژیم اسرائیل ادعا کرد که این پیشنهاد خواسته‌های ضروری این رژیم را تامین نمی‌کند.
 
گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.
 
این وقفه یا آتش بس موقت هفت روز طول کشید و سرانجام ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳ به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.
 
انتهای پیام/