هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1403
ساعت 11:41
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 ساعت 19:55
يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 19:38 ساعت
2024-4-21 19:55:50
شناسه خبر : 379908
مدیر تماشاخانه سنگلج با اعلام خبر تخریب ساختمان مجاور این تماشاخانه از مسئولان شهرداری خواست تا جان سنگلج این تماشاخانه قدیمی و خاستگاه نمایش ایرانی را به خطر نیندازند.
مدیر تماشاخانه سنگلج با اعلام خبر تخریب ساختمان مجاور این تماشاخانه از مسئولان شهرداری خواست تا جان سنگلج این تماشاخانه قدیمی و خاستگاه نمایش ایرانی را به خطر نیندازند.

گروه فرهنگ-رجانیوز:  پریسا مقتدی با ابراز نگرانی برای ساختمان تماشاخانه سنگلج گفت: اواخر سال گذشته مطلع شدیم که این ساختمان تخلیه شده و قرار است که نوسازی شود، نه این که تخریب شود. از همان موقع تماس هایی با آقای نادعلی رئیس کمیسیون فرهنگی فرهنگی شورای شهر داشتیم، از طریق آقای نظری به وزیر ارشاد و وزارتخانه اطلاع داده و موضوع توسعه تماشاخانه سنگلج پیگیری شد.

 

به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا، وی با ابراز تاسف از این که حدود یک هفته قبل متوجه شده اند که در ساختمان مجاور تماشاخانه به جای بازسازی، تخریب صورت می گیرد ادامه داد: حدود ۷ تا ۱۰ روز پیش متوجه شدیم که موضوع نوسازی نیست و دارد تخریب صورت می گیرد. خیلی نگران شدیم. بحث الحاقی اش در این مرحله اولویت نبود. بنابر این از طریق مدیر کمیته هنر کمیسیون فرهنگی شورای شهر خانم مرادزاده، مطلع شدیم که تلاش هایی شده و ارتباطاتی با شهردار گرفته شده است.

 

مقتدی درباره پیگیری های روزهای گذشته توضیح داد: طی روزهای گذشته مجددا به آقای نادعلی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر و کاظم نظری مدیر کل هنرهای نمایشی اطلاع دادیم. عکس و فیلم هایی را تهیه کردیم و طی نامه نگاری هایی که انجام داده ایم اعلام نگرانی کردیم که این تخریب دارد صورت می گیرد. در جریان هستم که مدیر کل هنرهای نمایشی نیز مکاتباتی با وزیر داشته اند.

 

وی افزود: با دفتر طرح های عمرانی وزارت خانه، آقای جان نثار و همکارانشان؛ مهندس توکلیان، گفت و گو کردیم که دیدار حضوری از پروژه داشتند و با مهندسین آن پروژه نیز صحبت کردند. متاسفانه این طور به گوش ما رسید که ۲۰ متر هم می خواهند پایه ریزی کنند. هر چند مهندسین دفتر طرح و برنامه معتقد بودند که اگر دقت لازم در این تخریب و پی ریزی بشود مشکلی پیش نمی آید اما آنها هم به سهم خودشان نگرانی هایی داشتند. به هر حال سی سال از ساخت آن ساختمان می گذرد و به نوعی این دو ساختمان در گذر زمان به هم تکیه داده اند.

 

مقتدی تصریح کرد: نگران جان سنگلج هستم و تلاش خودمان را کرده ایم. درخواست عاجزانه خانواده تئاتر از مدیران ارشد شهرداری به خصوص شهردار منطقه ۱۲ و شهردار تهران این است که اگر با موضوع توسعه تماشاخانه و الحاق این ساختمان و زمین کناری به هر دلیلی همراهی نمی کنند، جان سنگلج این تماشاخانه قدیمی و خاستگاه نمایش ایرانی را به خطر نیاندازند.

 

انتهای پیام/