هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1403
ساعت 09:08
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 ساعت 19:49
يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 19:38 ساعت
2024-4-21 19:49:09
شناسه خبر : 379906
تفاهم‌نامه‌ همکاری مابین جهاد دانشگاهی هنر و کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، به منظور همکاری‌های دوجانبه و حمایت این کارگروه از برگزاری دهمین جشنواره ملی پوشاک «بوم‌تن» امضاء شد.
تفاهم‌نامه‌ همکاری مابین جهاد دانشگاهی هنر و کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، به منظور همکاری‌های دوجانبه و حمایت این کارگروه از برگزاری دهمین جشنواره ملی پوشاک «بوم‌تن» امضاء شد.
گروه فرهنگ-رجانیوز: تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک میان کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و جهاد دانشگاهی هنر با حضور دکتر سجاد لطفی دبیر این کارگروه و امین مختاری سرپرست جهاد دانشگاهی هنر با هدف همکاری و هم‌افزایی دوجانبه در خصوص موضوعات مختلف حوزه پوشاک و همچنین حمایت از برگزاری دهمین جشنواره ملی پوشاک «بوم‌تن» و ارتقای حضور دانشگاهیان در پروژه‌ها و فعالیت‌های مشترک مطالعاتی و اجرایی حوزه مد و لباس کشور، منعقد شد.
 
به گزارش رجانیوز، در این مراسم، دو طرف بر اهمیت و ضرورت برگزاری رویداد ملی «بومتن» و میزان اثرگذاری آن در حوزه عفاف و حجاب کشور تاکید داشته و همچنین در خصوص ابعاد مختلف کاربردی همکاری دو مجموعه در راستای حمایت از آموزش‌های مهارتی دانشجویان و هنرجویان با توجه به پوشش و هویت اسلامی و همچنین حمایت از اجرای طرح‌ها و پویش‌های هنری و فرهنگ‌سازانه با هدف اجتماعی‌سازی مفاهیم عفاف و حجاب بحث و تبادل نظر شد.
 
کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور بر اساس قانون ساماندهی مد و لباس مصوب ۱۲ دی‌ماه ۱۳۸۵ مجلس شورای اسلامی، به عنوان متولی سیاستگذاری و برنامه‌ریزی حوزه مد و لباس کشور شناخته می‌شود.
 
جشنواره ملی بومتن، تلاشی برای الگوسازی و ترویج پوشش مناسب و همچنین نقش‌های ایرانی-اسلامی متناسب با فرهنگ و نیاز جامعه و ترغیب هنرمندان جوان به خلق پوشاک هویت‌مند توسط معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی هنر و با مشارکت و حمایت تولیدکنندگان مطرح حوزه پوشاک، معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کارگروه ساماندهی مد ‌و لباس کشور و… برگزار می‌گردد.
 
مهلت ارسال آثار در مسابقه نقش تن‌پوش: تا ۳۱ خردادماه ۱۴۰۳
 
برگزاری نمایشگاه، مراسم اختتامیه و اهدا جایزه: پاییز ۱۴۰۳
 
انتهای پیام/