هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1403
ساعت 09:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 ساعت 18:40
يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 18:08 ساعت
2024-4-21 18:40:02
شناسه خبر : 379868
رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی گفت: رکورد رضا علیپور در جام جهانی سنگنوردی چین بد نبود و او پیش از این خودش را به رقبای آسیایی اثبات کرده بود.
رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی گفت: رکورد رضا علیپور در جام جهانی سنگنوردی چین بد نبود و او پیش از این خودش را به رقبای آسیایی اثبات کرده بود.
گروه ورزش-رجانیوز: رضا زارعی روز یکشنبه در گفت‌وگویی درباره سطح جام‌جهانی سنگنوردی چین، اظهار کرد: به دلیل دور بودن چین نسبت به مرکز اروپا و حضور بسیاری از قهرمانان آسیایی در این مسابقات، عمده قهرمانان اروپا در چین حضور نداشتند. به طور قطع سطح مسابقه انتخابی المپیک به مراتب بالاتر از جام جهانی ووجیانگ خواهد بود.
 
به گزارش رجانیوز، وی درباره عملکرد رضا علیپور و کسب عنوان یازدهمی در چین، عنوان کرد: رکوردی که علیپور در مرحله مقدماتی ثبت کرد، بد نبود. او در مرحله یک هشتم نهایی برتری محسوسی نسبت به ورزشکار چینی داشت و به دلیل سُرخوردن پا از نتیجه دلخواه باز ماند. با این وجود این مسابقات تدارکاتی بود و نتایجش چندان حائز اهمیت نبود، به شرط آنکه بتوانیم تجربه لازم را برای مسابقات بعدی که انتخابی المپیک است، بدست آوریم.
 
رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی افزود: نکته بعد رکوردهایی بود که توسط ورزشکاران آمریکایی و چینی کسب شد که نشان از جهش عجیب رقبا طی سال جاری است. این رشته به شدت نیاز به زیرساخت‌های روز دارد و متاسفانه در کشور ما این زیرساخت‌ها برخلاف سایر کشورها که ورزشکاران آن قصد کسب مدال در المپیک را دارند، فراهم نبود. امکانات ما در سطح کشور به ویژه در استان‌هایی که استعدادهای خوبی دارند، بسیار کم است.
 
الناز رکابی مصدوم است
وی درخصوص عملکرد الناز رکابی و کسب عنوان چهل و پنجمی جام جهانی و حذف از دور این رقابت‌ها، یادآور شد: رکابی در این مسابقات از ناحیه کتف آسیب شدیدی دید. به همین دلیل در مسابقه دوم در ووجیانگ شرکت نکرد و تحت درمان است. امیدواریم بتواند به انتخابی المپیک برسد.
 
زارعی درباره رکوردشکنی محیا دارابیان و کسب عنوان هفدهمی و بازماندن از صعود به فینال خاطرنشان کرد: دارابیان نیز جزو استعدادهایی است که از نوجوانی در تیم‌های ملی حضور داشت. رکورد او در سطح ایران از سایرین بالاتر است اما با رکورد آسیا و دنیا فاصله دارد. متاسفانه وی به دلیل شرایط تحصیلی و زندگی قادر نبود هرماه با سایرین در اردوی تیم ملی در فصل گذشته حضور پیدا کند اما برای ارتقای رکورد نیازمند شرکت مستمر در مسابقات است که این موضوع می‌تواند در ارتقای رکورد ملی او تاثیر زیادی داشته باشد.
 
رضا برتری خود را در هانگژو به رقبا اثبات کرد
وی ادامه داد: رضا علیپور جزو شانس‌های انتخابی المپیک است و در بازی‌های آسیایی برتری خود را به رقبا ثابت کرد. ما تمامی تلاشمان را برای رسیدن او به حقش می‌کنیم. اوایل اردیبهشت انتخابی المپیک در شانگهای چین است و پس از آن نمایندگان کشورمان باید در مسابقه انتخابی بوداپست مجارستان شرکت کنند. رکابی هم برای کسب سهمیه المپیک کم شانس نیست، اما باید از بند آسیب خارج شود.
 
انتهای پیام/