هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 10:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 ساعت 18:21
يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 18:07 ساعت
2024-4-21 18:21:18
شناسه خبر : 379854
وزیر آموزش و پرورش ورزش‌، مهارت‌آموزی و اردوهای دانش آموزی را بسترهای مهم انجام کار تربیتی برشمرد و از تدوین آیین‌نامه ملی اوقات فراغت خبر داد.
وزیر آموزش و پرورش ورزش‌، مهارت‌آموزی و اردوهای دانش آموزی را بسترهای مهم انجام کار تربیتی برشمرد و از تدوین آیین‌نامه ملی اوقات فراغت خبر داد.
گروه اجتماعی-رجانیوز: رضامراد صحرایی روز یکشنبه در کارگروه ملی نوجوان با گرامیداشت روز بزرگداشت سعدی گفت: پیام این جلسه توجه به هم‌افزایی، انسجام، کار گروهی و شبکه شدن است.
 
به گزارش رجانیوز، وی ادامه داد: امروز باید یاد بگیریم به توان هم برسیم و این یک تحول شناختی است. جوهره استراتژی تمرکز است و با متمرکز شدن قوی خواهیم شد. امروز باید نقطه تمرکز ما مدرسه باشد.
 
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تربیت مسأله نخست جمهوری اسلامی ایران است‌، افزود: انقلاب ما یک انقلاب تربیتی عدالت‌محور است.
 
صحرایی با بیان اینکه ورزش‌، مهارت‌آموزی و اردوها بسترهای مهمی برای انجام کار تربیتی هستند، گفت: آیین‌نامه ملی اوقات فراغت در دستور کار قرار خواهد گرفت.
 
حجت‌الاسلام محمدحسین پورثانی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش نیز در این جلسه اظهار داشت: بحث تنوع محیط‌های یادگیری تکلیف سند تحول بنیادین است و یکی از جدی‌ترین موقعیت‌های یادگیری، محیط بازی است.
 
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش از راه‌اندازی نخستین دوره جایزه ملی بازی با محوریت مسائل تربیتی و در راستای تنوع محیط‌های یادگیری خبر داد و گفت: بازی‌وارسازی مفاهیم تربیتی یکی از اقداماتی است که ما باید در معاونت پرورشی به طور جدی دنبال کنیم.
 
معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: در همین راستا هم بحث سناریوهای بازی‌محور و هم فضاهای بازی‌محور در برنامه ما قرار دارد و امسال انشاالله جایزه ملی بازی را مبتنی بر مفاهیم تربیتی در محیط مدرسه، محیط اردوگاه، محیط کانون، محیط دارالقرآن و محیط‌های غیررسمی با محوریت مسائل تربیتی در معاونت پرورشی دنبال خواهیم کرد.
 
پورثانی ابراز امیدواری کرد، این اقدام منجر به بسترسازی فضای تربیتی در کشور شود.
 
انتهای پیام/