هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 11:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 ساعت 16:57
يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 15:48 ساعت
2024-4-21 16:57:50
شناسه خبر : 379844
وزیر نیرو گفت: با توجه به پیش‌بینی بارش‌های شدید در برخی مناطق کشور در هفته جاری تمهیدات لازم جهت جلوگیری از بروز خسارات سیل موردتوجه جدی قرار گیرد.
وزیر نیرو گفت: با توجه به پیش‌بینی بارش‌های شدید در برخی مناطق کشور در هفته جاری تمهیدات لازم جهت جلوگیری از بروز خسارات سیل موردتوجه جدی قرار گیرد.
گروه اقتصاد-رجانیوز: علی‌اکبر محرابیان امروز یکشنبه در نشست مدیران ارشد صنعت آب کشور افزود: سیل حادث شده روزهای گذشته در مناطق جنوب و جنوب شرقی کشور با پیش‌بینی‌های دقیق و اطلاع‌رسانی‌های به‌موقع، کمترین خسارات را به همراه داشت.
 
به گزارش رجانیوز، وی اهمیت پیش‌بینی‌های دقیق و به‌موقع شرایط جوی بر کاهش خسارات احتمالی، را مورد تأکید قرارداد و گفت: در صورت نبود مدیریت به‌موقع منابع سدها در بارش‌های سیل‌آسای هفته گذشته و عدم صدور اخطارها و هشدارهای لازم، بارش‌های رخ‌داده با وقوع سیل بزرگی همراه می‌شد که ظرفیت ایجاد خسارات جانی و مالی گسترده را داشت.
 
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: ارائه خدمات آب و برق در شرایط ایجاد شده به‌خوبی تحت مدیریت و کنترل درآمد و پایش لحظه‌ای و مدیریت شرایط باید همواره مدنظر قرار گیرد تا مشکلی رخ ندهد.
 
محرابیان با بیان اینکه بارش‌های خوبی در روزهای گذشته در نقاط مختلف کشور به ثبت رسید، گفت: براین‌اساس پنج تا ۶ سد کشور سرریز شد؛ این در شرایطی است که کمترین خسارت‌های مالی و جانی در این زمینه رخ داد.
 
وی به پیش‌بینی بارش‌های شدید در دیگر نقاط کشور از جمله استان‌های کرمان و یزد در هفته جاری اشاره کرد و اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی را مورد تأکید قرارداد.
 
انتهای پیام/