هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 11:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 ساعت 16:17
يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 15:47 ساعت
2024-4-21 16:17:36
شناسه خبر : 379815
مسوول بسیج کارگران و کارخانجات کشور از تثبیت ۴۶ هزار و ۷۶۰ شغل و ایجاد ۳ هزار و ۸۱۷ شغل جدید با رفع موانع تولید در بنگاه‌های تولیدی کشور خبر داد و گفت: گروه‌های جهادی با ارزیابی مشکلات یک هزار و ۲۱۱ واحد تولیدی نسبت به رفع مسائل بیش از یک هزار واحد اقدام کردند.
مسوول بسیج کارگران و کارخانجات کشور از تثبیت ۴۶ هزار و ۷۶۰ شغل و ایجاد ۳ هزار و ۸۱۷ شغل جدید با رفع موانع تولید در بنگاه‌های تولیدی کشور خبر داد و گفت: گروه‌های جهادی با ارزیابی مشکلات یک هزار و ۲۱۱ واحد تولیدی نسبت به رفع مسائل بیش از یک هزار واحد اقدام کردند.
گروه سیاست-رجانیوز: حمیدرضا اله بداشتی روز یکشنبه به مناسبت هفته کار و کارگر و بسیج کارگری در نشست خبری اظهار داشت: سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور در ۳۲ استان، سازمان های متولی خدمت به جامعه کار و تولید دارد.
 
به گزارش رجانیوز، وی با اشاره به اینکه ۳۵۰ سازمان در سطح شهر و حوزه های بسیج کارگران دارند، ادامه داد: همچنین ۲۸۰۰ سازمان در سطح واحدهای تولیدی پایگاه بسیج دارند که بنا داریم جهشی را در این حوزه از نظر کمی و کیفی نیروی انسانی داشته باشیم.
 
مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات افزود: ۳۸۲ هیات اندیشه ورز را در راستای شناسایی و حل مسائل کار و تولید با عنوان فرهیختگان کار، تولید، اندیشه ورزی و فرهنگ جهادی در کار تولید تشکیل و راه اندازی کردیم که مسائل را علم پایه و دانش بنیان حل می کنند.
 
بداشتی ادامه داد: موضوعات اصلی هیات اندیشه ورز فرهنگ کار، حقوق و دستمزد کارگران، جهاد تبیین، امیدآفرینی، خدمات رسانی، رفع موانع تولید و خدمات به کارگران در حوزه بیمه، مسکن، سلامت و معیشت و بحث عفاف و حجاب، زیست مومنانه، فرزندآوری و ازدواج و راهبرد تحقق شعار سال جهش تولید با مشارکت مردم است.
 
وی یادآور شد: ۱۷۵۳ گروه جهادی تخصصی تحولی مساله محور در عنوان های گروه های جهادی کارآمدان در سطح پایگاه ها، گروه های جهادی تولیدیاران در سطح حوزه ها، گروه های جهادی سفیران تولید در سطح حوزه ها و گروه های جهادی واکنش سریع در سطح حوزه ها مشغول فعالیت هستند.
 
مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات با بیان اینکه بنا داریم که امسال در این گروه ها افزایش داشته باشیم، گفت: گروه های جهادی کارآمدان ما ۱۱۸۶ گروه، تولیدیاران ۱۸۳ گروه، سفیران تولید ۱۹۱ گروه و واکنش سریع ۱۹۳ گروه هستند که در حوزه های مختلف فعالیت می کنند. به عنوان مثال در بحث درختکاری در استان های سراسر کشور بیش از ۱۰ میلیون غرس نهال و بذر را به کمک منابع طبیعی و سازمان بسیج سازندگی انجام دادند و در زمان اربعین ۸۲ موکب در داخل کشور و عراق را سازماندهی کردند.
 
بداشتی افزود: گروه های جهادی در درون واحدهای تولیدی حضور دارند و توانستند در سال گذشته مسائل و مشکلات ۱۲۱۱ واحد تولیدی را ارزیابی کنند که بر همین اساس ۱۶۸۳ عارضه و مساله را شناسایی کردند. ۱۰۸۸ مساله رفع و نسبت به حل آن اقدام شده است. این ارزیابی ها و حل مسائل باعث شده که بیش از ۴۶ هزار و ۷۶۰ شغل پایدار تثبیت و ۳ هزار و ۸۱۷ شغل ایجاد شود.
 
وی ادامه داد: در سال گذشته ۳۴ هزار و ۲۹۸ هزار بسته کمک معیشتی جمع آوری و توزیع شد، ۸۳۰ بسته جهیزیه تهیه و توزیع، ۳۰۵ واحد در حوزه عمرانی ساخته شد، در شیفت ایثار ۷۸۰ نفر ساعت حضور پیدا کردند. در جلسات اخوت کاری و کارفرمایی در راستای اختلافات کارگران و کارفرماها نیز ۴ هزار و ۸۷۰ جلسه برگزار شد که با مشاوره هایی در این زمینه، ۹۶۱ پرونده حل شد.
 
مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات اظهار داشت: در این هفته ۲ هزار کارگر بسیجی به نیابت از همه کارگران در حرم امام خمینی (ره) تجدید میثاق می کنند و در یکی از روزهای هفته به دیدار رهبر معظم انقلاب خواهند رفت و میزهای خدمت، جلسات اخوت کارگران و کارفرمایان در این هفته در نمازجمعه برگزار می شود.
 
وی همچنین از معرفی شهید ابراهیمی به عنوان شهید شاخص کارگری در سال جاری در حرم امام و توسط وزیر کار خبر داد و گفت: از ۹ تا ۱۷ اردیبهشت رزمایش جهادگران فاطمی (حیدریان تولید) برگزار می شود.
 
بداشتی روز تشییع شهید عبدالحسین برونسی را روز بسیج کارگران عنوان کرد و گفت: در این هفته از توان استادان برای رونق بنگاه‌های تولید استفاده خواهد شد تا محصولاتی تولید شود که رقابت پذیر باشد.
 
مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات تاکید کرد: بسیج قصد تصدیگری ندارد، بلکه نیروی مردمی است که به خدمت رسانی و تسهیلگری در رونق تولید و رفع موانع مشارکت می کند.
 
وی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی ابلاغیه رهبر معظم انقلاب از جمله مباحثی بود که بر زمین مانده بر همین اساس سازمان بسیج کارگری و کارخانجات طرحی را به عنوان اعطای نشان اقتصاد مقاومتی که الگوسازی مناسب در عرصه تولید کالا و خدمات و ایجاد فضای رقابتی مناسب و سالم است را در دستور کار خود قرار داده است که از سال گذشته به همت همه استانداران، فرماندهان سپاه و صنایع واحدهای تولیدی توانستیم ۱۴ استان را در حوزه اعطای نشان اقتصاد مقاومت شناسایی کنیم و بنا داریم تا هفته بسیج مابقی استان ها را شناسایی و نشان اقتصاد مقاومتی را به جامعه کار تولید اعطا کنیم.
 
انتهای پیام/