هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 31 خرداد 1403
ساعت 10:41
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 ساعت 16:09
يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 15:47 ساعت
2024-4-21 16:09:50
شناسه خبر : 379810
قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین به تشریح نشست ماهیانه تشکل متبوعش پرداخت و در عین حال اعلام کرد: از فهرست‌های مختلفی که گزینه‌های آنها به مرحله دوم انتخاب راه پیدا کرده‌اند، فهرست ۱۶ نفره خود را به زودی رسانه‌ای می‌کنیم.
قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین به تشریح نشست ماهیانه تشکل متبوعش پرداخت و در عین حال اعلام کرد: از فهرست‌های مختلفی که گزینه‌های آنها به مرحله دوم انتخاب راه پیدا کرده‌اند، فهرست ۱۶ نفره خود را به زودی رسانه‌ای می‌کنیم.
گروه سیاست-رجانیوز: «علیرضا خجسته‌پور» در گفت‌وگویی در تشریح نشست جامعه اسلامی مهندسین گفت: اولین نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین در سال ۱۴۰۳ شب‌گذشته(شنبه) یکم اردیبهشت‌ماه در محل حسینیه ائمه اطهار(ع) برگزار شد.
 
به گزارش رجانیوز، وی افزود: در این نشست ابتدا محمدرضا باهنر رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری درخصوص عملیات وعده صادق به سخنرانی پرداخت و گفت: عملیات «وعده صادق» نصرت، روحیه و شادابی به مردم ایران و دوستان مقاومت در منطقه تزریق و گزافه‌گویی‌های رژیم صهیونیستی را خفه کرد.
 
قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین بیان کرد: باهنر توضیحاتی هم درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه داد و توضیحات بیشتر در این خصوص را به جلسات دیگر جامعه اسلامی مهندسین موکول کرد.
 
خجسته‌پور سخنران بعدی این نشست را سید مجتبی ابطحی دبیرکل حمایت از انتفاضه فلسطین خواند و اظهار کرد: محور اصلی سخنان وی درباره عملیات طوفان‌الاقصی و مقاومت مقتدرانه و مظلومانه مردم غزه بود و البته به گوشه‌هایی از عملیات وعده صادق اشاره و در این زمینه هم توضیحات ارائه کرد.
 
وی اظهار کرد: ابطحی توضیح داد که رژیم صهیونیستی هیچ وقت فکر نمی‌کرد که وارد یک جنگ ۲۰۰ روزه شود و اتفاقی که مقاومت بعد از طوفان‌الاقصی در برابر رژیم صهیونیستی رقم زد، این رژیم را دچار فروپاشی از درون کرده است.
 
قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین بیان کرد: ابطحی در ادامه به وضعیتی که نتانیاهو به لحاظ ناپایداری سیاسی با آن روبرو است و همچنین به اختلافات بسیار شدیدی که در درون سرزمین‌های اشغالی وجود دارد اشاره و تاکید کرد که شنبه‌های هر هفته شاهد اعتراضات گسترده‌ای در میادین مختلف تل آویو بودیم و اکنون به دلیل ایام محدود جنگ، این اعتراضات کمتر شده و به محض اینکه جنگ به پایان برسد اعتراضات خود را آغاز می‌کنند.
 
دولت جعلی رژیم صهیونیستی دچار اضمحلال و فروپاشی خواهد شد
خجسته‌پور خاطرنشان کرد: سردار ابطحی به اتفاقات درون کابینه رژیم صهیونیستی و اختلاف‌نظرهای بسیار شدیدی که بین اعضای مختلف کابینه در عملکرد نتانیاهو وجود دارد هم اشاره و خاطرنشان کرد: حدس اصلی وی این بود که قطعاً نتانیاهو و دولت جعلی رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط قرار گرفته و دچار اضمحلال و فروپاشی خواهد شد.
 
وی گفت: ابطحی در ادامه به حمایت ایران از محور مقاومت و بزرگی ایران در منطقه اشاره و توضیحاتی هم درخصوص تدابیر ویژه رهبر معظم انقلاب در حوزه مقاومت در منطقه ارائه کرد.
 
قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین گفت: توضیحات دبیرکل حمایت از انتفاضه فلسطین حاکی از این بود که اکنون رژیم صهیونیستی کاملاً کلافه شده زیرا نه توانسته تونل‌ها را بگیرد و نه اینکه توانسته سران حماس را ترور کند.
 
خجسته‌پور یادآور شد: اینکه این رژیم فضای ترور سرداران مقاومت خصوصاً سردار زاهدی و یارانشان را دنبال کردند به این دلیل بود که می‌خواستند جنگ را توسعه بدهند و پای آمریکایی‌ها را به میدان درگیری با ایران بکشانند چراکه اکنون هم ارتش، این رژیم فرسوده شده و هم حمایت‌های جهانی از این رژیم با دژخیمی و جنایاتی که در غزه انجام داده کمتر شده و هم روحیه مردم و اقتصاد آنها بسیار ضعیف شده است.
 
وی با بیان اینکه ابطحی در پایان صحبت‌های خود به عملیات «وعده صادق» نیز اشاره و بیان کرد: بعد از عملیات وعده صادق محاسبات رژیم کاملاً به هم ریخت چرا که آنها فکر نمی‌کردند ما چنین عملیاتی را با این وسعت و با این دقت و قدرت انجام دهیم. رژیم صهیونیستی میلیاردها دلار خرج گنبد آهنین کرده بود و هرگز تصور نمی‌کرد که هیچ پرنده و موشکی به آنها برسد در حالی که عملیاتی که انجام شد عملیات کاملاً موفقی بود.
 
قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین افزود: ابطحی در بخش پایانی هم اشاره کرد که ما باید با ملت‌های جهان تعامل کنیم و همچنین باید پیروزی‌ها برای ملت خودمان به خوبی تبیین شود تا بدانند که راه و مسیر انقلاب، مسیر درستی است و به فتوحات جمهوری اسلامی ایران در سرتاسر منطقه افتخار کرد.
 
خجسته‌پور گفت: در پایان نشست طبق روال همه جلسات جامعه اسلامی مهندسین، سخنران ویژه به پرسش‌های حاضرین هم پاسخ داد.
 
موضع گیری «جام» درباره مرحله دوم انتخابات مجلس
وی درباره موضع گیری تشکل متبوعش در انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقای باهنر در نشست شب گذشته اشاره کرد که ما برای دور انتخابات بررسی‌ها و مشورت‌هایمان را انجام داده‌ایم و تقریبا فهرستی را از بین ۳۲ نفری که به مرحله دوم رفتند انتخاب کرده‌ایم و احتمالا تا چند روز آینده هم اعلام رسانه‌ای خواهیم کرد، گفت: باید صبر کنیم تا فهرست‌ به رسانه‌ها اعلام شود.
 
قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین اعلام کرد: پیامی که از فهوای کلام آقای باهنر استنباط می‌شود و بحث‌هایی که در جلسات هیأت اجرایی و شورای سیاسی‌مان داشتیم این است که فهرست ما، فهرست مشترکی است. به این معنا که اضلاع مختلف از گَرده اصولگرایی در آن حضور دارند و اینگونه نیست که یک فهرست را به شکل خاص مورد حمایت قرار دهیم.
 
خجسته‌پور گفت: احتمالا از فهرست‌های مختلفی که گزینه‌های آنها به مرحله دوم انتخاب راه پیدا کرده‌اند یک فهرست ۱۶ نفره را اعلام خواهیم کرد.
 
انتهای پیام/