هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 11:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 ساعت 15:56
يكشنبه 2 ارديبهشت 1403 15:47 ساعت
2024-4-21 15:56:07
شناسه خبر : 379801
عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در مجلس شورای اسلامی در مورد سفر آیت الله رئیسی به اسلام آباد با بیان اینکه مردم کراچی پیروزی عملیات وعده صادق را جشن گرفتند، اظهار داشت: پاکستانی‌ها استقبال خوبی از آیت الله رئیسی خواهند کرد.
عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در مجلس شورای اسلامی در مورد سفر آیت الله رئیسی به اسلام آباد با بیان اینکه مردم کراچی پیروزی عملیات وعده صادق را جشن گرفتند، اظهار داشت: پاکستانی‌ها استقبال خوبی از آیت الله رئیسی خواهند کرد.
گروه سیاست-رجانیوز: اسماعیل حسین زهی در مورد اهمیت سفر آیت الله رییسی به پاکستان گفت: پاکستان کشور اسلامی همسایه است مشترکات زیادی از نظر فرهنگی و اعتقادی با ایران دارد و با بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز مشترک بین ایران و پاکستان ظرفیت خوبی برای توسعه تعاملات دو جانبه وجود دارد.
 
به گزارش رجانیوز، عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان با استناد به ضرب المثل ایرانی که می گوید شاید دوست را از دست دهیم، اما همسایه را از دست نمی دهیم، اظهار داشت: ایران و پاکستان از گذشته تاکنون روابط خوب و صمیمی داشته و دارند، ایران هم در طول تاریخ حُسن همجواری خود را اثبات کرده لذا سفر آیت الله رییسی هم در راستای توسعه تعاملات دو جانبه انجام می شود و دستاوردهای مهم اقتصادی خواهد داشت.
 
نماینده مردم خاش با اشاره به شروع به کار دولت جدید پاکستان گفت: انجام این سفر در شرایط فعلی مهم است و می تواند با فعال کردن اتاق بازرگانی،تقویت تعاملات تجاری و استفاده از ظرفیت های مرزی دو کشور به نتایج خوبی در حوزه اقتصاد دست پیدا کنیم.
 
حسین زهی در مورد تاثیر عملیات وعده صادق در افکار عمومی پاکستان گفت: ملت و دولت پاکستان همیشه حامی ملت و دولت ایران بودند و در عملیات وعده صادق که دفاع مشروع از حقوق کشورمان بود هم پاکستانی ها از این اقدام حمایت کرد و ملت پاکستان در برخی شهرها از جمله کراچی این پیروزی را جشن گرفتند .
 
عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان تصریح کرد: با توجه به روابط دوستانه دو طرف ،پیش بینی می شود که استقبال مردمی خوبی از آیت الله رییسی، رییس جمهور کشورمان انجام شود چون خیلی از افراد ساکن در پاکستان ریشه ایرانی دارند و این می تواند از نظر اقتصادی، سیاسی و امنیتی دستاوردهای خوبی برای دو کشور به همراه داشته باشد.
 
وضعیت خط لوله صلح در سفر رئیس جمهور به پاکستان تعیین تکلیف شود
وی ابراز امیدواری کرد که وضعیت خط لوله صلح -که قرار است گاز ایران را به پاکستان و شبه قاره هند صادر کند- در این سفر تعیین تکلیف شود و گفت:دولت سیزدهم در تقویت تعاملات با همسایگان موفق عمل کرده است و ادامه این راهبرد می تواند به تقویت صلح و ثبات منطقه هم کمک کند.
 
انتهای پیام/


8
پسندیدم