هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 08:53
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 1 ارديبهشت 1403 ساعت 16:51
شنبه 1 ارديبهشت 1403 16:08 ساعت
2024-4-20 16:51:48
شناسه خبر : 379771
 بررسی آمارهای وزارت راه و شهرسازی حاکی است: تعداد مسافر جابه جا شده توسط بخش ریلی در سال ۱۴۰۲ به میزان ۳۲ میلیون نفر به ثبت رسید که در مقایسه با سال ۱۴۰۱ (۳۰ میلیون نفر)، هفت درصد افزایش داشته است.
بررسی آمارهای وزارت راه و شهرسازی حاکی است: تعداد مسافر جابه جا شده توسط بخش ریلی در سال ۱۴۰۲ به میزان ۳۲ میلیون نفر به ثبت رسید که در مقایسه با سال ۱۴۰۱ (۳۰ میلیون نفر)، هفت درصد افزایش داشته است.

گروه اقتصاد-رجانیوز: با بررسی روند ۱۰ ساله جابه‌جایی مسافر مشخص می‌شود که بیشترین میزان جابه‌جایی مسافر در سال ۱۴۰۱ و به میزان ۳۰ میلیون نفر ثبت شد که مقایسه عملکرد سال ۱۴۰۲ با سال ۱۴۰۱ افزایش هفت درصدی را نشان می‌دهد.

 

به گزارش رجانیوز، بیشترین تعداد جابه‌جایی مسافر در مناطق تهران و خراسان به ترتیب به میزان ۱۱ و هشت میلیون نفر و کمترین مربوط به مناطق شرق و جنوب شرق به ترتیب به میزان ۲۰۳ و ۲۵۶ هزار نفر است.

 

حمل بار

برپایه این گزارش، بار حمل شده توسط بخش ریلی در سال ۱۴۰۲ به میزان ۴۳ میلیون تن بوده است که در مقایسه با سال پیش از آن (۴۴ میلیون تن) ۲ درصد کاهش داشته است.

 

بررسی روند ۱۰ ساله حمل بار حاکی است بیشترین حمل بار در سال ۱۳۹۹ و به میزان ۵۱ میلیون تن ثبت شده است. همچنین مقایسه عملکرد سال جاری با سال ۱۳۹۹، کاهش ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.

 

بیشترین میزان حمل بار در سالی که گذشت در مناطق یزد و شرق به ترتیب به میزان ۱۱ و هفت میلیون تن و کمترین مربوط به مناطق جنوب شرق و شمال غرب به ترتیب به میزان ۱۲۱ و ۱۷۳ هزار تن است.

 

ترانزیت ریلی

ترانزیت بار توسط بخش ریلی در سال ۱۴۰۲ به میزان یک میلیون و ۵۷۰ هزار تن است که در مقایسه با سال پیش از آن (یک میلیون و ۴۳۳ هزار تن) ۱۰ درصد افزایش داشته است.

 

از یک‌میلیون و ۵۷۰ هزار تن کالای ترانزیتی، یک میلیون و ۲۷۵ هزار تن کالای غیرنفتی و ۲۹۵ هزار تن کالای نفتی است.

 

با بررسی روند ۱۰ ساله ترانزیت ریلی مشخص می‌شود که بیشترین میزان ترانزیت در سال ۱۴۰۰ و به میزان یک‌میلیون و ۹۳۸ هزار تن ثبت شده است. همچنین مقایسه عملکرد سال جاری با سال ۴۰۰ ، کاهش ۱۹ درصدی را نشان می‌دهد.

 

بیشترین کالای ترانزیتی ورودی از مبادی مربوط به مرزهای سرخس به میزان یک میلیون و ۱۲ هزار تن و ۲۹۹ هزار تن و کمترین مربوط به بندر امیر آباد و مرز اینچه برون به ترتیب به میزان پنج و ۵۱ تن است.

 

همچنین بیشترین کالای ترانزیتی خروجی از مبادی خروجی بندرعباس و سرخس به ترتیب به میزان ۶۵۷ و ۳۳۳ هزار تن و کمترین مربوط به بندر ترکمن و «نیک پسندی» به ترتیب به میزان ۲۸ و ۱۲۶ تن است.

 

انتهای پیام/