هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 07:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 31 فروردين 1403 ساعت 19:41
جمعه 31 فروردين 1403 19:20 ساعت
2024-4-19 19:41:13
شناسه خبر : 379723
 پلیس نیویورک پس از برچیدن چادرهای حامیان فلسطین در محوطه دانشگاه کلمبیا بیش از ۱۰۰ معترض از جمله دختر «ایلهان عمر» عضو مجلس نمایندگان آمریکا را بازداشت کرد.
پلیس نیویورک پس از برچیدن چادرهای حامیان فلسطین در محوطه دانشگاه کلمبیا بیش از ۱۰۰ معترض از جمله دختر «ایلهان عمر» عضو مجلس نمایندگان آمریکا را بازداشت کرد.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: خبرگزاری آسوشیتدپرس جمعه نوشت که ۱۰۸ نفر از جمله «اسرا هیرسی» دختر ایلهان عمر به ورود غیرقانونی به موسسه «آیوی لیگ» و ۲ تن دیگر نیز به کارشکنی در فعالیت‌های دولت متهم شده‌اند.
 
به گزارش رجانیوز، همچنین شماری از دانشجویانی که تحصن و اعتراض علیه اسرائیل حضور داشتند، گفتند که از حضور در دانشگاه کلمبیا و کالج برنارد تعلیق شده‌اند.
 
مقام‌های دانشگاه کلمبیا اعلام کردند که همچنان در حال شناسایی شماری دیگر از دانشجویان حاضر در اعتراضات هستند و افراد بیشتری از حضور در دانشگاه تعلیق می‌شوند.
 
دانشجویان از روز چهارشنبه در حمایت از فلسطینی و در مخالفت با اقدام نظامی اسرائیل در غزه تحصن کرده و خواستار عدم همکاری با شرکت‌های شده بودند که «از آپارتاید اسرائیل سود می‌برند.»
 
«اریک آدامز» شهردار نیویورک سیتی گفت که مقام‌های دانشگاه در یادداشتی مکتوب خواستار برچیدن چادرهای دانشجویان شده بودند.
 
رئیس دانشگاه کلمبیا چهارشنبه در بیانیه‌ای هشدار داده بود که از دانشجویان چادرهای خود را جمع نکنند از حضور در دانشگاه تعلیق می‌شوند. وی گفت که مسئولان دانشگاه پنجشنبه تصمیم گرفتند که خواستار مداخله پلیس برای پایان دادن به اعتراضات آنها شوند.
 
انتهای پیام/


5
پسندیدم