هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 06:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 31 فروردين 1403 ساعت 19:22
جمعه 31 فروردين 1403 19:20 ساعت
2024-4-19 19:22:01
شناسه خبر : 379706
دومین دوره کلاس های هندلری (هدایت کننده اسب) و سومین دوره کلینیک ملی تخصصی اسب به میزبانی شهرستان سیرجان آغاز شد و ۲ روز ادامه خواهد داشت.
دومین دوره کلاس های هندلری (هدایت کننده اسب) و سومین دوره کلینیک ملی تخصصی اسب به میزبانی شهرستان سیرجان آغاز شد و ۲ روز ادامه خواهد داشت.
گروه ورزش-رجانیوز: رییس کمیته جشنواره های زیبایی اسب و مدرس این دوره از کلاس های کلینیک ملی تخصصی اسب اظهار کرد: این دوره از کلاس ها زیر نظر کمیته جشنواره های زیبایی اسب و موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از امروز به مدت ۲ روز در دانشگاه آزاد اسلامی و مجموعه ورزشی گل گهر سیرجان برگزار می شود.
 
به گزارش رجانیوز، بهرام خیرخواه ادامه داد: کلاس هندلری با مدرسی جمال زاهدی از مدرسان رسمی ملی کشور با حضور ۱۷ شرکت کننده از ۶ استان قزوین، چهارمحال بختیاری، فارس، اصفهان، هرمزگان و کرمان و دوره کلینیک ملی تخصصی نیز با مدرسی خودم و با حضور ۳۵ شرکت کننده از هفت استان کشور در حال برگزاری است.
به گفته وی، دوره های برگزاری این کلاس ها زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی برگزار می شود.
 
خیرخواه با اشاره به اهداف مهم برگزاری این دوره از کلاس های آموزشی، خاطرنشان کرد: آشنایی با قوانین و مقررات جشنواره های زیبایی اسب کشور، نحوه شناخت و موضوع قضاوت و همچنین تاکید به تولید کنندگان و پرورش دهندگان اسب در خصوص اصلاح نژاد و بهبود صنعت اسب در کشور از جمله مباحثی است که در این کلاس ها از سوی مدرسان به شرکت کنندگان توضیح داده می شود.
 
خیرخواه اضافه کرد: سال گذشته و در ۱۸ اسفند ماه شاهد اولین دوره کلینیک ملی تخصصی اسب به میزبانی شهر بوکان از توابع استان آذربایجان غربی با حضور ۱۰۶ شرکت کننده از سراسر کشور بودیم و هفته گذشته نیز استان بوشهر میزبان اولین دوره کلاس های هندلری و دومین دوره کلینیک تخصصی اسب بود.
 
مدرس کمیته جشنواره های زیبایی اسب اظهار کرد: ۱۴ اردیبهشت ماه آینده نیز شهرستان گناباد میزبان چهارمین دوره کلاس های هندلری و شهرستان بجستان از استان خراسان رضوی نیز میزبان چهارمین دوره کلینیک ملی تخصصی خواهند بود.
 
خیرخواه با اشاره به اینکه استان گیلان نیز ۲۷ اردیبهشت ماه آینده میزبان این ۲ دوره خواهد بود، تاکید کرد: شرکت کنندگان در این دوره های آموزشی در نهایت خود را آماده حضور در فستیوال بزرگ اسب دره شور که خرداد ماه سال جاری به میزبانی اصفهان برگزار خواعهد شد، خواهند کرد.
 
انتهای پیام/