هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 02:48
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 31 فروردين 1403 ساعت 18:03
جمعه 31 فروردين 1403 17:59 ساعت
2024-4-19 18:03:35
شناسه خبر : 379675
خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه پیوند دیپلماسی و میدان در این عملیات بی نظیر  بود، گفت: وزیر خارجه  همانند یک سردار خردمند و شجاع در این میدان عمل کرد.
خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه پیوند دیپلماسی و میدان در این عملیات بی نظیر بود، گفت: وزیر خارجه همانند یک سردار خردمند و شجاع در این میدان عمل کرد.
گروه سیاست-رجانیوز: حجت الاسلام محمدجواد حاج علی‌اکبری در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، ضمن تبریک سالروز ارتش جمهوری اسلامی، گفت: به سلحشوران ارتش و همه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز ارتش را تبریک می‌گویم و تبریک مضاعف به نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران عرض می‌کنیم.
 
به گزارش رجانیوز، وی با اشاره به جاری شدن سیل در برخی مناطق جنوبی، بیان کرد: بارش‌های اخیر در برخی مناطق جنوبی کشور خسارت‌هایی را به بار آورد، از این رو لازم است از اقدام به موقع و فوری ستاد بحران و شخص وزیر تشکر کنیم. از مسئولان توقع داریم که با بررسی دقیق‌تر و آینده‌نگری از خسارت‌های بارش در این مناطق برای روزهای آتی کاسته شود.
 
خطیب نماز جمعه تهران درباره عملیات «وعده صادق»، افزود: عملیات غرورآفرین و شگفتی‌ساز وعده صادق عملیاتی تنبیهی بود که یک پاسخ متوازن و یک واکنش حداقلی بود. این عملیات یک طوفان‌الاقصی ایرانی بود و  دو سیلی مبهوت کننده در یک زمان نسبتاً نزدیک انجام شد.
 
عملیات «وعده صادق» از نظر  مقیاس در حد فتح خرمشهر بود
حاج علی اکبری با بیان اینکه  باید در مورد «وعده صادق» فراوان گفته شود و این عملیات در حوزه کارهای هنری و مستند جای کار دارد، گفت: این عملیات از جهت تاثیری که در حال مردم  عزیزمان داشت از نظر  مقیاس در حد فتح خرمشهر و فتح المبین و  شاید در جای هم بزرگتر و حساس تر بود.
 
وی با بیان اینکه عملیات وعده صادق یک عملیات ترکیبی چندوجهی بود که یک ضلعش تحقق سنت الهی بود، تاکید کرد: این عملیات هدایت‌های کلانی که طی این سه دهه رهبر حکیم و آینده نگر داشتند و مطالبه قاطعی است در مقابله با پاسخگویی شرارت های  رژیم صهیونیستی  در مورد کشومان شکل گرفت.
 
خطیب نماز جمعه تهران این عملیات را  پیوند علم و صنعت، تعهد و تخصص خواند و گفت: این عملیات با همکاری نیروهای  دفاعی، علمی و دانشگاهی انجام و  دشمن صهیونیست تنبیه شد.
 
حاج علی اکبری هماهنگی بی نظیر در قوای سه گانه، نیروهای مسلح  دولت در این عملیات  تنبیه‌ای را ستودنی عنوان کرد و افزود: پیوند دیپلماسی و میدان در این عملیات بی نظیر  بود. وزیر خارجه  همانند یک سردار خردمند و شجاع در این میدان عمل کرد.
 
وی از اراده پولادین و عزم راسخ نیروی هوا فضای سپاه در این عملیات  تشکر کرد و گفت: انعکاس خوب و پوشش رسانه‌ای این  عملیات مطلوب بود و  هماهنگی  و حمایت فعال در جبهه مقاومت را شاهد بودیم.   در لبنان، عراق، یمن و سوریه اقدامات خوبی انجام شد.
 
خطیب نماز جمعه تصریح کرد: عملیات «وعده صادق» محاسبات رژیم را به هم ریخت و از قدرت ایران رونمایی کرد و سطح بازدارندگی ما را افزایش داد و هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی را در هم شکست و عملا  ما را وارد میدان و منطقه جدید کرد.
 
حاج علی اکبری با بیان اینکه عمیات وعده صادق درواقع عملیات و جهاد ملت بود، افزود: در این عملیات، ملت ما بودند که عمل کردند. این خط شکنی‌ها  ثمره مملوء مردم در میدان بود و این بازدارندگی محصول ۴۵ سال ایستادگی ملت شریف پای آرمان‌های اسلامی و آرمان قدس است.
 
وی با بیان اینکه اگر دشمن وارد ماجراجویی جدید شود، سیلی که  خواهد خورد اصلاً قابل مقایسه با این عملیات نخواهد بود،  خطاب به  سران رژیم صهیونیستی تصریح کرد:کسی که در خانه شیشه‌ای زندگی می کند نباید سنگ پرتاب کند، اگر  سنگ پرتاب کنید در هم می‌ریزید.
 
حفظ وحدت و یکپارچگی مردم دشمن را ناراحت می‌کند
خطیب نماز جمعه تهران اضافه کرد: دشمنان توقع داشتند در جامعه ما اختلافات معیشت و امنیت شکل بگیرد، اما مردم متحد ایستادند و این راه را با قدرت  ادامه خواهند داشت. این وحدت و یکپارچگی، دشمنان ما را ناراحت کرده است به همین جهت موضوع وحدت، از کابوس موشک‌ها برای دشمنان ناراحت‌کننده‌تر است. هیچ چیزی برای امروز ما حیاتی تر از وحدت نیست. باید این اتحاد را در همه سطوح حفظ کنیم.
 
حاج علی اکبری در پایان خطبه خود موضوعاتی را در مورد عملیات «وعده صادق» به زبان عربی، خطاب به دولت و ملت‌های عرب مسلمان بیان کرد.
 
انتهای پیام/