هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 11:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 30 فروردين 1403 ساعت 20:11
پنجشنبه 30 فروردين 1403 19:51 ساعت
2024-4-18 20:11:09
شناسه خبر : 379557
معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: تخصیص اعتبار ساخت بیمارستان دامغان، تامین اعتبارات لازم برای تکمیل جاده معلمان- دامغان و بهره‌برداری از حدود ۶۰ کیلومتر راه دامغان- گلوگاه (در مسیر مازندران) اولویت‌های مهم دولت سیزدهم برای توسعه شهرستان دامغان است که در سال جاری پیگیری می‌شود.
معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: تخصیص اعتبار ساخت بیمارستان دامغان، تامین اعتبارات لازم برای تکمیل جاده معلمان- دامغان و بهره‌برداری از حدود ۶۰ کیلومتر راه دامغان- گلوگاه (در مسیر مازندران) اولویت‌های مهم دولت سیزدهم برای توسعه شهرستان دامغان است که در سال جاری پیگیری می‌شود.
گروه سیاست-رجانیوز: داوود منظور روز پنجشنبه در سفر به دامغان که در قالب دومین سفر هیات دولت به استان سمنان انجام شد، درباره آخرین وضعیت تأمین اعتبار ساخت بیمارستان دامغان به‌عنوان یکی از مصوبات دور نخست سفرهای استانی رییس‌جمهور به سمنان، اظهار کرد: همکاران ما در وزارت بهداشت و درمان پیگیر هستند تا همه مصوبات مرتبط با بهداشت و درمان در دور نخست سفرهای استانی، به ویژه در زمینه ساخت بیمارستان‌های جدید را اجرا کنند و بیمارستان دامغان هم یکی از مواردی است که مقدماتش در وزارت بهداشت و درمان فراهم شده است.
 
به گزارش رجانیوز، وی از تخصیص زمین و انجام مقدمات برای آغاز عملیات اجرایی این طرح درمانی مهم و مورد درخواست دامغانی‌ها خبر داد و اظهار امیدواری کرد که امسال بتوانیم اعتبارات مناسبی را تخصیص دهیم که این کار با سرعت به سرانجام برسد.
 
رییس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: در حال حاضر راه‌اندازی هر تخت بیمارستانی حدود ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه دارد. با توجه به این‌که بیمارستان دامغان ۹۶ تخت‌خوابی طراحی شده باید ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این طرح تخصیص یابد که سعی می‌کنیم از محل منابع تخصیصی وزارت بهداشت و درمان اعتبار لازم برای این طرح درمانی را تأمین کنیم.
 
جاده دامغان- معلمان
منظور درباره آخرین وضعیت اعتباری طرح بهسازی جاده دامغان-معلمان اظهار کرد: با کارشناسان، پیمانکاران و مشاوران این جاده مذاکره‌ شد و آنان مطالباتی دارند که از سال گذشته مانده و باید تسویه کنیم، تعدیل‌هایی داشتند که باید بپردازیم و اعتبارات جدیدی هم در نظر بگیریم که این طرح تکمیل شود.
 
معاون رییس‌جمهور افزود: طبق برآوردی که از مذاکرات به دست آوردیم افزون بر ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این طرح نیاز است که سعی می‌کنیم امسال اعتباراتی را به این طرح تخصیص دهیم.
 
جاده دامغان- گلوگاه
وی راه دامغان-گلوگاه که در بخشی از کریدور شمال-جنوب قرار دارد و از شهر دامغان عبور می‌کند را یکی از طرح‌های مهم این استان عنوان کرد و گفت: چندین پیمانکار در حال اجرای قطعات مختلف این طرح هستند و طی ۲ سال گذشته شاهد پیشرفت خوبی در فرآیند اجرایی این طرح هستیم.
 
رییس سازمان برنامه و بودجه از برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری بخشی از این جاده طی سال جاری خبر داد و گفت: برای این طرح مهم منابع لازم را تقویت و تکمیل خواهیم کرد تا شاهد بهره‌برداری و افتتاح ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر این راه باشیم. زیرساخت مسیر انجام شد، بخشی از راه روکش شده و بخش دیگر هم در حال تکمیل است.
 
منظور درباره ارزیابی از عملکرد تیم مدیریتی استان برای اجرای مصوبات سفر نخست دولت سیزدهم به سمنان تصریح کرد: کارها پیشرفت خوبی دارد و ابتکارات خوبی در همه حوزه‌ها اعم از زیرساختی، فرهنگی و اقتصادی دیده می‌شود.
 
وی با اشاره به بهره‌برداری از پست برق ۶۳ کیلوولت دامغان اظهار کرد: سرمایه‌گذاری خوبی برای این طرح صورت گرفت و این طرح به پایداری تامین برق شهرستان دامغان کمک می‌کند.
 
معاون رییس‌جمهور گفت: همکاران ما در وزات نیرو تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا زیرساخت‌ها را پیش از این‌که نیازی ایجاد شود برای توسعه سرمایه‌گذاری فراهم کنند. با توجه به این‌که توسعه شهرک‌های صنعتی در کشور سرعت گرفته، زیرساخت‌های برق مورد نیاز هم به موازات این روند در حال گسترش است.
 
منظور خاطرنشان کرد: مطمئنیم که با توسعه خدمات زیربنایی در استان سمنان رضایت مردم دامغان بیشتر از گذشته تامین می‌شود و امیدواریم که بتوانیم با تأمن اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل طرح‌های این شهرستان، پاسخ اعتماد مردم را بدهیم.
 
انتهای پیام/