هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1403
ساعت 11:26
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 30 فروردين 1403 ساعت 19:09
پنجشنبه 30 فروردين 1403 19:00 ساعت
2024-4-18 19:09:09
شناسه خبر : 379546
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تعداد طرح‌های نهضت مسکن ملی از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد گذشت، گفت: ۳۷۹ قطعه زمین برای متقاضیان این طرح در گرمسار و روستای کرند اختصاص یافته است.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تعداد طرح‌های نهضت مسکن ملی از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد گذشت، گفت: ۳۷۹ قطعه زمین برای متقاضیان این طرح در گرمسار و روستای کرند اختصاص یافته است.
گروه اقتصاد-رجانیوز: هادی عباسی اصل روز پنجشنبه در حاشیه مراسم آغاز عملیات آماده‌سازی سایت ۲۰ هکتاری روستای کرند گرمسار، هم‌زمان با سفر رییس‌جمهور به استان سمنان، در پاسخ به این پرسش خبرنگاران که نهضت ملی مسکن در چه وضعیتی قرار دارد بیان کرد: طرح نهضت ملی مسکن شتاب مطلوبی دارد و میزان طرح‌ها از ۲ و نیم میلیون واحد فراتر رفته که در قالب‌های زمین گروهی، انبوه‌سازی، شهری، روستایی، بافت فرسوده، نیروهای مسلح، جوانی جمعیت، مسکن ایثارگران و تمام روش‌های تولید مسکن، با قوت در حال پیگیری است و طرح‌ها در حال پیشروی‌ قرار دارند.
 
به گزارش رجانیوز، وی با بیان این که رویکرد اصلی وزارت راه و شهرسازی این است که طرحها تا جایی که ممکن است به‌صورت مردمی اجرا شوند، افزود: این به معنای آن است که مردم با رعایت اصول نظام فنی مهندسی کشور و مقررات ملی ساختمان کارفرمای طرح باشند.
 
وی افزود: در گرمسار و در روستای کرند حدود ۲۰ هکتار زمین به طرح هادی روستا الحاق و ۳۷۹ قطعه زمین برای مردم تامین شد.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود که اولویت با بومیان روستا و پس از آن متقاضیان گرمسار است که قطعات یک‌طبقه حیاط‌ ‌دار در قالب دهکده شهری در اختیارشان قرار می‌گیرد.
 
عباسی اصل گفت: در گرمسار طرح‌هایی وجود داشت که پیشرفت‌شان به حدود ۷۰ درصد رسید و طی آن متقاضیان، تسهیلات نهضت ملی مسکن دریافت کرده‌اند و می‌توانند در صورت تمایل تسهیلات تکمیلی نیز دریافت کنند.
 
وی ادامه داد: تعدادی واحد نیز به‌صورت گروهی واگذار شده که مردم طرح را برای ایجاد واحدهای یک‌طبقه حیاط ‌دار پیش می‌برند که این طرح نیز پیشرفت مطلوبی تا کنون داشته است.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: آماده‌سازی مسکن‌ها، احداث مساجد و واحدهای تجاری و خدماتی نیز در دستور کار است تا در زمان اتمام واحدهای مسکونی مشکل تأمین مایحتاج برای ساکنان وجود نداشته باشد؛ چرا که طرح‌ها باید به‌صورت شهرسازانه پیش برده شوند و امیدواریم که این طرح‌ها تا پایان سال به بهره‌برداری برسند.
 
انتهای پیام/


8
پسندیدم