هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 1 خرداد 1403
ساعت 02:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 29 فروردين 1403 ساعت 09:37
چهارشنبه 29 فروردين 1403 09:35 ساعت
2024-4-17 09:37:46
شناسه خبر : 379393
تهیه‌کننده «محفل» درباره بازخوردهای این برنامه گفت: بیشترین انتقادی که در فضای مجازی از ما می‌شد، موضوع همزمانی برنامه با «زندگی پس از زندگی» شبکه ۴ بود. درخواست ما هم این بود که زمان یکی از این دو برنامه جابجا شود.
تهیه‌کننده «محفل» درباره بازخوردهای این برنامه گفت: بیشترین انتقادی که در فضای مجازی از ما می‌شد، موضوع همزمانی برنامه با «زندگی پس از زندگی» شبکه ۴ بود. درخواست ما هم این بود که زمان یکی از این دو برنامه جابجا شود.
گروه فرهنگ-رجانیوز: سیدمحمدحسین هاشمی گلپایگانی، تهیه‌کننده برنامه قرآنی «محفل» که در ایام ماه رمضان از شبکه ۳ پخش می‌شد اظهار کرد: کنداکتور (جدول پخش) شبکه سه خیلی پر است و بعد از افطار سریال پخش می‌کند. معمولا این زمان را دست نمی‌زنند. «زندگی پس از زندگی» می‌تواند جابجا شود تا مردم بتوانند هر دو برنامه را تماشا کنند. مساله این است که زمان پخش را من تعیین نمی‌کنم و مدیر شبکه و مدیر گروه تعیین کننده هستند.
 
به گزارش رجانیوز، وی که قبلا برنامه «میدون» را تهیه کرده درباره وجه اشتراک آن برنامه با «محفل» توضیح داد: هر دو برنامه جفت شان پروداکشن (تولید) بزرگ و سختی دارند. هر دو برنامه سلبریتی ندارند و حوزه های واقعی زندگی مردم را در نظر می‌گیرند. بعد از پخش برنامه «میدون» تمایل به کارآفرینی افزایش یافت. بعد از محفل هم رفتن به سمت قرآن بیشتر شد.
 
کلیپ قاری نوجوان ۱۸ میلیون بار دیده شد
هاشمی گلپایگانی با اشاره به دیده شدن اجرای صالح مهدی زاده، قاری و حافظ نوجوان در برنامه «محفل» توضیح داد: واقعا معادلات و محاسبات ما غلط است. من پربیننده ترین کلیپی که از برنامه های تلویزیونی سرگرم کننده دیدم سه چهار میلیون بار بازدید داشت. اما کلیپ صالح عزیز فقط در پیج خودمان ۱۸ میلیون بار دیده شد و در مجموع بازدید آن بیش از ۱۰۰ میلیون بود. این نکته نشان می دهد که مردم هنوز قرآن را دوست دارند و فقط دنبال سلبریتی نیستند. اگر محتوای قشنگ باحالی به مردم عرضه شود به آن روی می‌آورند. ما هم مثل همه برنامه های تلویزیونی تیم روابط عمومی داریم. ولی محتوای خوب و جذاب است که می چرخد.
 
وی در پاسخ به سوالی درباره جزییات حضور کودک معلول در محفل تاکید کرد: برای خود ما و خانواده‌ ایشان رفتارش شکل یک معجزه بود و ما این معجزه را از نزدیک دیدیم. ما خودمان هم دلیل خاصی را پیدا نکردیم که او چطور قرآن را حفظ کرده است. یک کودکی که معلولیت کامل و نارسایی دارد، بدون این که کلاس قرآنی رفته باشد به یک باره حافظ قرآن می شود. خود مادرش هم این موضوع را باور نمی‌کرد. می گفت اصلا فضای برنامه ما قرآنی نیست و عادی است.
 
این تهیه کننده با اشاره به استقبال مردم از محفل بزرگ امام حسنی‌ها در ورزشگاه آزادی یادآور شد: مردم ما قرآن را دوست دارند. وقتی یک محتوای تر و تمیز قرآنی که عرضه می شود، ۱۲۰ هزار نفر در تعطیلات عید با زبان روزه به ورزشگاه آزادی می‌آیند. واقعا برای خود ما خیلی عجیب بود. ما استقبال مردم را که می‌بینیم انگیزه می‌گیریم که کارهای بزرگ‌تری انجام دهیم.
 
وی درباره حاشیه‌های حضور زنان در ورزشگاه آزادی گفت: این نکته به مسئولانی که مجوز می‌دهند ربط دارد. ما اجازه اش را گرفتیم که زنان در این محفل حضور داشته باشند. به هر حال فضای قرآنی یک فضای خاصی است. بعضی وقت‌ها هیجان مسابقات ورزشی ماجرا را متفاوت می‌کند.
 
تهیه‌کننده «محفل» با اشاره به فضای پرنشاط برنامه بیان کرد: ما ماه رمضان را جشن مهمانی خدا می دانیم. بندگی خدا شیرین است و فضای اتوکشیده، نکن نرو و حرف نزن نیست. در قرآن همان قدر که به جهنم اشاره می‌شود، بهشت هم مطرح است. یک آدم قرآنی می تواند شاد و خوشحال و موفق باشد. آدم‌های قرآنی یک مشت آدم اتوکشیده خشک نیستند.
 
راجع به دست زدن انتقاد جدی داشتند
وی افزود: همان اولی که شروع کردیم یک گروهی راجع به دست زدن به ما انتقاد جدی کردند. به نظر من دست و کف زدن در مسجد ایراد دارد. ولی در فضای غیر مسجد ایرادی ندارد. ولی آن گروه معترض خودشان دیدند، دست زدن بازخورد مثبتی دارد و فسادی ایجاد نمی‌کند.
 
هاشمی گلپایگانی درباره پیش‌بینی‌اش از فصل سوم برنامه گفت: از همین الان به تیم سوژه یاب گفتیم بعد از یک هفته استراحت دنبال سوژه باشند. امیدوارم برای سال بعد برنامه خوبی داشته باشیم. معمولا فصل دوم برنامه‌ها و سریال‌ها ضعیف‌تر است و آبروی فصل یک را می‌برد. اما در برنامه محفل کیفیت فصل دو خیلی بالاتر رفت. ممکن است در دی و بهمن ضبط فصل سه را آغاز کنیم.
 
دلیل حضور داور اهل تسنن
وی در پاسخ به سوالی درباره دلیل حضور داور اهل تسنن در برنامه توضیح داد: قرآن محور وحدت است. با قرآن می توانیم پای یک میز بنشینیم و گفت‌وگو کنیم. همان قدر که ما قرآن را قبول داریم سنی‌ها هم به قرآن اعتقاد دارند. مردم ما به خاطر فضای تبلیغاتی فکر می‌کنند برادران اهل سنت همه وهابی هستند. در حالی که اکثریت قاطع آنها محب اهل بیت هستند.
 
محفل بزرگ امام حسنی‌ها
این تهیه کننده ادامه داد: در بازخوردها آدم‌هایی را داشتیم که از نظر دینداری صفر یا ضعیف بودند. فردی بود که می گفت بعد از مراسم عروسی من سی سال است که قرآن را باز نکردم. اما الان سراغ قرآن رفتم. کسسی بود که می‌گفت من بیست سال است نماز نخواندم. الان نمازخوان شدم.
 
وی با اعلام این خبر که بازدید مخاطب خارجی برنامه از بازدید داخلی بیشتر است گفت: قرآن کلمه مشترکی است که همه حول آن جمع می شوند. مردم مسلمان دنیا به قرآن علاقه دارند. برای آنها عجیب است که تشیع چقدر به قرآن نزدیک است. چون برای آنها هم تبلیغات بدی شده است.
 
هاشمی گلپایگانی درباره مهمان‌های خارجی برنامه گفت: ما تقریبا بیست سی مهمان خارجی داشتیم. از کشورهای عراق، گرجستان، بنگلادش، ترکیه و فیلیپین مهمان برنامه شدند. خیلی‌ها به خاطر تبلیغات غلطی که شده به ایران نمی‌آمدند. ما موفق شدیم ایوب عاصف را از انگلستان بیاوریم. او در ابتدا خیلی تمایل نداشت به ایران بیاید. الان پربازدیدترین کلیپش در فضای مجازی مربوط به حضورش در برنامه محفل است. خودش می‌گفت سال بعد حتما با برادرم می‌آیم.
 
انتهای پیام/