هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 7 خرداد 1403
ساعت 02:58
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 29 فروردين 1403 ساعت 09:10
چهارشنبه 29 فروردين 1403 09:07 ساعت
2024-4-17 09:10:12
شناسه خبر : 379376
سیمون هریس نخست وزیر ایرلند بار دیگر بر شناسایی کشور مستقل فلسطین تاکید کرد و گفت که رژیم صهیونیستی انتقام را جایگزین منطق کرده است.
سیمون هریس نخست وزیر ایرلند بار دیگر بر شناسایی کشور مستقل فلسطین تاکید کرد و گفت که رژیم صهیونیستی انتقام را جایگزین منطق کرده است.

گروه بین‌الملل-رجانیوز: هریس سه‌شنبه شب در مصاحبه با سی. ان. ان گفت: در حال حاضر، اقدامات دولت نتانیاهو در رابطه با ایجاد فاجعه انسانی در غزه و تاثیر آن بر زنان، کودکان، غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی، عمیق است.

 

به گزارش رجانیوز، نخست وزیر ایرلند افزود: ما در محکوم کردن حماس و حق اسرائیل برای حیات در امنیت کاملا شفاف بوده‌ایم. اما معتقدیم که انتقام جای منطق را گرفته است.

 

وی دوباره بر درخواست خود برای «توقف فوری خصومت‌ها» و شناسایی کشور مستقل فلسطینی تاکید کرد و گفت که راه‌حل صلح‌آمیز برای جنگ غزه شامل همکاری «کشورهای همفکر برای شناسایی کشور فلسطین است.»

 

هریس اظهار کرد که ایرلند همچنان آماده شناسایی کشور مستقل فلسطین است و تمایل دارد که در این راستا در کنار سایر کشورهای اتحادیه اروپا «شتاب مثبت» را افزایش دهد.

 

رژیم صهیونیستی از مواضع ایرلند در قبال فلسطین و جنگ غزه انتقاد کرده و آن «ایستادن در سمت اشتباه تاریخ» خوانده است.

 

ارتش رژیم صهیونیستی از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر گذشته ( ۱۵مهر) با انجام حملات وحشیانه دست به کشتار زنان ‌و کودکان غزه زده اما تاکنون نتوانسته به اهدافی که برای خود تعیین کرده است، دست یابد. ارتش رژیم صهیونیستی بازگرداندن اسیران صهیونیست از غزه و نابودی حماس را از اهداف جنگ علیه ساکنان غزه اعلام کرده است.

 

وزارت بهداشت فلسطین سه‌شنبه اعلام کرد که شمار شهدای ناشی از جنگ رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه به ۳۳ هزار و ۸۴۳ نفر و شمار مجروحان نیز به ۷۶ هزار و ۵۷۵ نفر افزایش یافت.

 

انتهای پیام/