هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 7 خرداد 1403
ساعت 02:35
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 27 فروردين 1403 ساعت 15:27
دوشنبه 27 فروردين 1403 15:20 ساعت
2024-4-15 15:27:46
شناسه خبر : 379231
مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی گفت: دعوت از هنرمندان با سابقه و صاحب اثر برای همراهی با ارکسترها از اولویت‌های این بنیاد است.
مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی گفت: دعوت از هنرمندان با سابقه و صاحب اثر برای همراهی با ارکسترها از اولویت‌های این بنیاد است.
گروه فرهنگ-رجانیوز: نخستین جلسه شورای هنری ارکسترهای بنیاد فرهنگی هنری رودکی با حضور سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس هیات مدیره بنیاد، محمد اله‌یاری فومنی مدیرعامل، سیدامیر عباس ستایشگر معاون آفرینش‌های هنری و اعضای این شورا برگزار شد.
 
به گزارش رجانیوز، در این جلسه رئیس هیات مدیره بنیاد رودکی ضمن تبریک سال جدید و عید سعید فطر از اقدامات و تلاش‌های شورا برای تحقق برنامه‌های هنری ارکسترها قدردانی کرد.
 
وی با اشاره به انتخاب آثار و رپرتوارهای اجراهای ارکسترها اظهارداشت: استقبال مخاطبان از آثار موسیقی کلاسیک آهنگسازان مطرح دنیا در برنامه‌های ارکستر سمفونیک تهران و اجرای آثار آهنگسازان بنام کشور در موسیقی اصیل و فاخر ایرانی توسط ارکستر ملی ایران، نشان از برنامه‌ریزی و شناسایی ذائقه علاقه‌مندان این آثار دارد. از سوی دیگر این امر نشان‌دهنده انتخاب مسیر درستی برای ادامه راه ارکسترهاست.
 
اسلامی اجرای برنامه «همراه با خاطره‌ها» توسط ارکستر ملی ایران به رهبری مجید انتظامی را یکی از ارزنده‌ترین اجراهای سال گذشته برشمرد و اعلام کرد: اجرای رویدادهای موسیقایی نظیر «همراه با خاطره‌ها»، با به نمایش گذاشتن جلوه‌ای از موسیقی فاخر ایرانی استقبال عموم را به دنبال دارد و لازم است که همواره برای پاسداشت موسیقی فاخر و بزرگداشت هنرمندان در این مسیر کوشا بود.
 
محمد اله‌یاری فومنی مدیرعامل بنیاد رودکی نیز در این جلسه، بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت هنری ارکسترها و دعوت از هنرمندان با سابقه و صاحب اثر را برای همراهی با ارکسترها از اولویت‌های کاری امسال اعلام کرد.
 
در ادامه سیدامیر عباس ستایشگر معاون آفرینش‌های ادبی بنیاد رودکی به ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته از ابتدای امسال و تقویم اجرایی ارکسترها در سال ۱۴۰۳ پرداخت.
 
در این جلسه، سیدمحمد میرزمانی، حسن ریاحی، هادی آرزم و همایون رحیمیان اعضای شورای هنری ارکسترها در غیاب مجید انتظامی که به علت کسالت در این جلسه حضور نداشت ضمن تقدیر از حمایت‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، هیات مدیره و مدیرعامل بنیاد رودکی در پیشبرد اهداف و برنامه‌ها، هر کدام نظرات و پیشنهادات خود پیرامون فعالیت‌ها و برنامه‌های پیش روی ارکستر را ارائه کرده و به بحث و گفت و گو پرداختند.
 
انتهای پیام/