هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 15:04
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 27 فروردين 1403 ساعت 13:38
دوشنبه 27 فروردين 1403 13:22 ساعت
2024-4-15 13:38:57
شناسه خبر : 379199
مرد دوازدهم تنیس جهان با برتری ۲ بر صفر مقابل مردم هشتم تنیس به مقام قهرمانی مسترز مونته کارلو دست یافت.
مرد دوازدهم تنیس جهان با برتری ۲ بر صفر مقابل مردم هشتم تنیس به مقام قهرمانی مسترز مونته کارلو دست یافت.
گروه ورزش-رجانیوز: مسابقات تنیس در سطح جهان در چهارچوب‌ها و تورنمنت‌های مختلفی برگزار می‌شود که هر کدام جذابیت و اهمیت خاص خود را دارند. در راس این رقابت‌ها مسابقات چهارگانه گرنداسلم است و پس از آن رقابت‌های پایان فصل از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. مسابقات مسترز ۱۰۰۰ امتیازی در رتبه بعدی با اهمیت‌ترین رقابت‌های تینس قرار دارد که جوایز قابل توجه و امتیاز بالا از عوامل اهمیت این تورنمنت‌ها است.
 
به گزارش رجانیوز، در دیدار پایانی مسترز مونته کارلو، استفانوس سیتسیپاس تنیسور ۲۵ ساله یونانی ست نخست را ۶-۱ به سود خود پایان داد و در ست دوم نیز با نتیجه ۶-۴، کسپر رود، حریف نروژی‌اش را مغلوب کرد تا هفته خویش را با کسب قهرمانی و ۱۰۰۰ امتیاز تکمیل کند.
 
این تنیسور یونانی تا قبل از این رقابت در رتبه ۱۲ جهان قرار داشت و در کمال شگفتی ۱۰ نفر برتر جهان از قهرمانی جا ماندند و سیتسیپاس موفق شد پس از قهرمانی در این مسترز، به ۱۰ نفر برتر تنیس جهان باز گردد و رتبه هفتم را به خود اختصاص دهد و رکورد گذشته خود که رتبه سوم جهان است، نزدیک شود.
 
استفانوس با این قهرمانی بعد از رافائل نادال (۱۱)، بیورن بورگ (۳)، توماس موستر (۳) و ایلیه ناستاسه (۳) پنجمین بازیکنی در دوران مدرن تنیس است که جام نخستین مسترز فصل خاک را حداقل سه مرتبه فتح می‌کند.
 
او پیش از این در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ قهرمان نخستین مسترز فصل شده بود. همچنین این قهرمانی سومین عنوان مسترز سیتسیپاس و یازدهمین عنوان دوران حرفه‌ای او به حساب می‌آید.
 
انتهای پیام/