هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 7 خرداد 1403
ساعت 01:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 27 فروردين 1403 ساعت 13:17
دوشنبه 27 فروردين 1403 13:15 ساعت
2024-4-15 13:17:08
شناسه خبر : 379188
نیوز اینترنشنال امروز دوشنبه گزارش داده رئیس‌جمهور ایران ابراهیم رئیسی ۲۲ آوریل (سوم اردیبهشت) در سفری دو روزه به پاکستان می‌رود.
نیوز اینترنشنال امروز دوشنبه گزارش داده رئیس‌جمهور ایران ابراهیم رئیسی ۲۲ آوریل (سوم اردیبهشت) در سفری دو روزه به پاکستان می‌رود.
گروه سیاسی - رجانیوز: نیوز اینترنشنال امروز دوشنبه گزارش داده رئیس‌جمهور ایران ابراهیم رئیسی ۲۲ آوریل (سوم اردیبهشت) در سفری دو روزه به پاکستان می‌رود.
 
به گزارش رجانیوز، روزنامه پاکستانی نیوز اینترنشنال به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش داده که ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران ۲۲ آوریل در سفری دو روزه عازم پاکستان می‌شود تا اولین رئیس دولتی باشد که بعد از نخست‌وزیری شهباز شریف در ماه گذشته به این کشور سفر می‌کند.

طبق این گزارش، منابع سفارت ایران شامگاه یکشنبه به این رسانه گفتند که برنامه این سفر هنوز به طور رسمی از سوی اسلام‌آباد و تهران اعلام نشده، اما برنامه سفر رئیس‌جمهور ایران به اسلام‌آباد نهایی شده و وزارت خارجه پاکستان نیز این سفر را تایید کرده است. این سفر بخشی از تلاش‌های دو کشور برای تعمیق روابط و همکاری‌هایشان است.

طبق این گزارش، تحولات اخیر و وضعیت امنیت منطقه‌ای از محورهای گفت‌وگوی ابراهیم رئیسی و شهباز شریف خواهد بود. آصف علی زرداری رئیس‌جمهور پاکستان هم قرار است میزبان ضیافتی رسمی به مناسبت حضور رئیسی باشد.این منابع گفتند که دستورکار سفر رئیس‌جمهور ایران شامل روابط دوجانبه، همکاری امنیتی، خط لوله گاز و توافقنامه تجارت آزاد (FTA) است.دو طرف همچنین در این سفر درباره مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله وضعیت افغانستان و موضوع فلسطین گفت‌وگو خواهند کرد.
 
انتهای پیام/