هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 15:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 26 فروردين 1403 ساعت 20:00
يكشنبه 26 فروردين 1403 19:41 ساعت
2024-4-14 20:00:34
شناسه خبر : 379144
سخنگوی جنبش انصار الله یمن اعلام کرد که پاسخ جمهوری اسلامی ایران به رژیم صهیونیستی، اقدام مشروعی در پاسخ به جنایت این رژیم علیه کنسولگری ایران در دمشق بود.
سخنگوی جنبش انصار الله یمن اعلام کرد که پاسخ جمهوری اسلامی ایران به رژیم صهیونیستی، اقدام مشروعی در پاسخ به جنایت این رژیم علیه کنسولگری ایران در دمشق بود.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: «محمد عبدالسلام» در این باره تأکید کرد: رژیم صهیونیستی نخواهد توانست بدون پرداخت بهای جنایاتش از زیر بار آنها شانه خالی کند.
 
به گزارش رجانیوز، این در حالی است که ساعاتی پیش وزارت خارجه دولت «نجات ملی» یمن نیز در بیانیه‌ای پاسخ پهپادی و موشکی تهران به حمله تل‌آویو به کنسولگری ایران در دمشق را پاسخی مشروع و منطبق بر قوانین بین المللی ارزیابی و تاکید کرد: پاسخ نظامی جمهوری اسلامی ایران به رژیم صهیونیستی قانونی است و با قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل سازگار است؛ چراکه در چارچوب حق دفاع از خود قرار می‌گیرد.
 
این وزارتخانه در ادامه اضافه کرد: کشورهایی که از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند باید عاقلانه عمل کرده و منافع کشورها و مردم خود را در اولویت قرار دهند و از حمایت نامحدود سیاسی، نظامی، مالی و لجستیکی از این رژیم که با خواسته‌های ملت‌های آنها مغایرت دارد، دست بکشند.
 
در این بیانیه آمده است: سرکشی رژیم صهیونیستی، جنایات جنگی و نسل‌کشی آن علیه غیرنظامیان به ویژه در نوار غزه، باعث افزایش تنش در خاورمیانه می‌شود.
 
وزارت خارجه یمن همچنین بر اهمیت عمل کردن شورای امنیت به مسئولیت‌های خود مطابق با منشور سازمان ملل و حفاظت از صلح و امنیت بین‌المللی تاکید کرد.
 
انتهای پیام/