هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 15:35
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 26 فروردين 1403 ساعت 19:47
يكشنبه 26 فروردين 1403 19:41 ساعت
2024-4-14 19:47:33
شناسه خبر : 379137
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شماری از دانشگاه‌ها با انتشار بیانیه‌های جداگانه با قدردانی از دلاور مردان سپاه پاسداران در انجام عملیات غرورآفرین «وعده صادق» تاکید کردند: این عملیات به مدد الهی نقطه عطفی درتاریخ و شروع حرکتی بزرگ در محو غده سرطانی، رژیم اشغالگر صهیونیستی در منطقه غرب آسیا و باعث شادی همه مردم آزاده جهان به ویژه مسلمانان شد.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شماری از دانشگاه‌ها با انتشار بیانیه‌های جداگانه با قدردانی از دلاور مردان سپاه پاسداران در انجام عملیات غرورآفرین «وعده صادق» تاکید کردند: این عملیات به مدد الهی نقطه عطفی درتاریخ و شروع حرکتی بزرگ در محو غده سرطانی، رژیم اشغالگر صهیونیستی در منطقه غرب آسیا و باعث شادی همه مردم آزاده جهان به ویژه مسلمانان شد.
گروه سیاست-رجانیوز: وزارت علوم امروز (یکشنبه) با انتشار بیانیه ای تصریح کرد: عملیات غرورآفرین «وعده صادق»، به مدد الهی نقطه عطفی در تاریخ و شروع حرکتی عظیم در محو غده سرطانی، رژیم اشغالگر صهیونیستی، در منطقه غرب آسیا و باعث مسرت و شادی همه مردم آزاده جهان به ویژه مسلمانان شد.
 
به گزارش رجانیوز، در ادامه این بیانیه وزارت علوم یادآور شد: ما دانشگاهیان کشور، همراه با ملّت شریف و شهیدپرور ایران اسلامی، ضمن قدردانی از وعده صادق ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه‌ای و پاسداران جان برکف این مرز و بوم، به منظور پاسخ به جنایات متعدد رژیم خبیث و کودک‌کش صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق و شهادت فرماندهان و مستشاران نظامی و دانشمندان هسته‌ای ایران، حمایت خود را از نیروهای مسلح ایران اعلام می کنیم. امید است در آینده‌ای نزدیک شاهد نابودی رژیم صهیونیستی و آزادی قدس شریف باشیم.
 
دانشگاه خواجه نصیر
در بخشی از بیانیه دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی هم که به امضای هیات رییسه این دانشگاه رسیده است، آمده است: در نخستین دقایق بامداد ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۳، دلاور مردان هوافضای سپاه پاسداران و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اِعمال حق دفاع مشروع مصرح در ماده ۵۱ منشور ملل متحد و در واکنش به اقدامات نظامی رژیم جعلی صهیونیستی در به شهادت رساندن مستشاران رسمی نظامی ایران که به دعوت دولت سوریه در این کشور مشغول فعالیت بودند و به ویژه حمله نظامی مورخ ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ به کنسولگری ایران در دمشق، مجموعه‌ای از اقدام متقابل نظامی علیه پایگاه‌های نظامی این رژیم را به انجام رساندند.
 
هیات رییسه دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی تشکر ویژه خود را از این اقدام غیور مردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح در به تحقق رساندن خواسته‌ به حق رهبر معظم انقلاب و مردم انقلابی و سربلند ایران اسلامی که خود نمادی از غیرت ملی و نشانه‌ای از پیشرفت فناورانه باوجود تحریم‌های ظالمانه علیه ملّت ایران است را اعلام و تاکید کردند: تنبیه رژیم غاصب صهیونیستی را حق مشروع و مسلّم مللت ایران می دانیم و برای تمامی جان بر کفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دلاورمردان جبهه مقاومت در جهت نابودی رژیم جعلی، توفیق روزافزون، نصرت و عزت الهی را آرزو می کنیم.
 
دانشگاه جامع علمی کاربردی
دانشگاه جامع علمی کاربردی هم در حمایت از اقدام متقابل دلاور مردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به سرزمین های اشغالی با انتشار بیانیه ای یادآور شدند: بامداد امروز سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در لبیک به بیانات ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله امام خامنه ای باذن الله؛ با موفقیت اهدافی را در داخل سرزمین های اشغالی با ده ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار دادند و این آغاز پاسخ‌هایی به خون به ناحق ریخته شده و شهادت فرماندهان و مستشاران نظامی ایران در جنایت این رژیم خبیث و کودک کش صهیونیستی در حمله به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق است.
 
در ادامه این بیانیه آمده است:‌ کاش چشم‌های کورشان یک بار برای همیشه بر این حقیقت عظیم گشوده می‌شد که ملتی که سرور آزادگان جهان را الگوی خویش می‌داند از مرگ و شهادت نمی‌هراسد و مرگ سرخ را فخر خویش می‌داند. درود و رحمت خدا بر شهدای راه حق‌ و درود بر رزمندگان اسلام؛ همان‌هایی که نشان دادند وعده خدا حق است که «وَسَیعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَی مُنْقَلَبٍ ینْقَلِبُونَ»؛ آری ، برادران مجاهد در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نشان دادند که نخواهند گذاشت حتی قطره‌ای از خون کودکان و زنان و مردان بی‌گناه پایمال شود.
 
در بخشی دیگری از این بیانیه تاکید شده است: رضوان خدا بر روح پاک حاج حسن تهرانی‌مقدم که با تلاش‌های شبانه‌روزی کاری کرد که خط مقدم جنگ کیلومترها از مرزهای ما فاصله داشته باشد و اینک آرزوی آن شهید والامقام در هدف قراردادن قلب رژیم منحوس صهیونیستی تحقق یافت و موشک‌های جمهوری اسلامی کیلومترها آن طرف‌تر، بیخ گوش ظالمان و جهانخواران، بر فراز قدس شریف مراکز استراتژیک رژیم صهیونیستی را شخم زدند تا این پیام واضح را به آمریکا و مزدورانش در منطقه برسانند: «اسرائیل نابود خواهد شد» و این تازه آغاز ماجراست و این شیر همیشه بیدار، فقط پنجه‌ای بر پیکر منحوس ظالمان نواخته است.
 
دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن حمایت قاطع از این اقدام دلاورمردان نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تمامی جهان‌خواران و ایادی آنان یادآور شد که مردمان این مرز و بوم تا آخرین قطره خون پای اهداف بلند انقلاب اسلامی ایستاده‌اند و دست همه دشمنان را از دین و آیین و خاک مقدس مقاومت کوتاه می کنند.
 
 بیانیه جمعی از تشکل‌های دانشجویی  
جمعی از تشکل‌های دانشجویی هم در حمایت از پاسخ مقتدرانه سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران به رژیم غاصب صهیونیستی با انتشار بیانیه ای اعلام کردند: نمایش اقتدار جمهوری اسلامی ایران که چشم‌های جهانیان را روزهاست به آسمان خیره نگه داشته و خواب و خوراک را بر غاصبان صهیونیستی فلسطین حرام کرده، به خوبی نشان داد که امروز، معادلات منطقه و جهان را فرزندان روح الله الخمینی رقم می‌زنند.
 
در ادامه این بیانیه آمده است: آنچه که امشب آسمان سرزمین‌های اشغالی را در نوردید، تنها سر آغاز پاسخ به سال‌ها جنایت اسرائیل است. پاسخی که نشان داد یکی از پرادعاترین قدرت‌های نظامی و سیاسی جهان، در برابر اراده‌ی سپاه حق برای انتقام، نمی‌تواند کاری جز انتظار برای به هلاکت رسیدن و در هم کوبیده شدن پایگاه‌های پوشالیش رقم بزند. تجمع غرورآمیز امشب و اعلام حمایت دانشجویی- مردمی از این پاسخ محکم سپاه، نشان داد که مبارزه با شر و دفاع از مظلوم در رگ و پی و خون مردم ما تنیده و تا زمانی که فلسطین از نهر تا بحر آزاد شده و غده سرطانی اسرائیل نابود شود، علم بر زمین نخواهیم گذاشت.
 
انتهای پیام/