هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1403
ساعت 09:32
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 24 فروردين 1403 ساعت 00:15
جمعه 24 فروردين 1403 00:08 ساعت
2024-4-12 00:15:51
شناسه خبر : 378847
فرماندار ویژه کاشان گفت:اجرای طرح تکمیل فاضلاب این شهرستان طی تفاهم نامه ای به ارزش ۳۸ هزار میلیارد ریال به شرکت ایمیدرو واگذار شد
فرماندار ویژه کاشان گفت:اجرای طرح تکمیل فاضلاب این شهرستان طی تفاهم نامه ای به ارزش ۳۸ هزار میلیارد ریال به شرکت ایمیدرو واگذار شد
گروه اقتصاد-رجانیوز: به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان کاشان محمدشریف زارعی افزود: استفاده از آب‌های نامتعارف در بخش صنعت و معدن از سیاست کلان دولت سیزدهم است، امروز در همین راستا، تفاهم‌نامه واگذاری اجرای طرح تکمیل فاضلاب شهرستان کاشان به شرکت ایمیدرو با اعتبار ۳۸ هزار میلیارد ریال با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور و مسوولان استانی و شهرستانی به امضا رسید.
 
وی اظهار کرد: با اجرای این طرح ظرفیت تصفیه خانه کاشان یک و نیم برابر افزایش یافته و جمعیت زیر پوشش از ۲۲ درصد به ۳۵ درصد می‌رسد که این تفاهم‌نامه بزرگترین قرارداد بین ۱۴ قرارداد امضا شده در این برنامه در سطح کشور است.
 
فرماندار ویژه کاشان بیان کرد: منطقه ویژه اقتصادی کاشان، به‌عنوان قلب تپنده صنعت و تجارت در مرکز ایران است و دولت در یک اقدام صحیح محیط زیستی، تصمیم گرفته تا آب موردنیاز این منطقه را با پساب تأمین کند.
 
وی افزود: این الگو در سایر نقاط کشور نیز اجرا شده و باتوجه‌به وضعیت تغییر اقلیم در جهان و مشکلاتی که این پدیده برای ما ایجاد کرده و باتوجه‌ به استمرار خشکسالی‌های کشور چاره‌ای جز استفاده از پساب باقی نمی‌ماند.
زارعی گفت: زندگی مردم با محیط زیست و اقتصاد گره خورده و هیچ کدام از این ۲ را نباید فدای دیگری کرد بلکه باید تلاش کرد تا در عین حفظ محیط زیست، چرخ اقتصاد را نیز به حرکت درآورد؛ پساب منبعی است که می تواند هر ۲ هدف را برای جامعه ما تامین کند.
 
فرماندار ویژه کاشان با اشاره نام‌گذاری سال جاری به سال «جهش تولید با مشارکت مردم» توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کرد: اجرای طرح‌های فاضلاب شهری توسط بخش خصوصی در واقع مصداق بارز مشارکت مردم است و باتوجه‌ به اینکه پساب نیز در بخش صنایع زیرساختی و تولیدی به کار می‌رود، این نوع تفاهم‌نامه‌ها که توسط دولت دنبال می‌ شود، مصداق تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری است.
 
زارعی گفت: در گذشته سیاست دولت‌ها این بود که با بودجه عمومی طرح‌های فاضلاب را اجرا می‌کردند و سپس پساب آن را به صنعت واگذار می‌کردند؛ اما چند سالی است که بحث بیع متقابل مطرح شده و در قابل قراردادهایی سرمایه‌گذار در احداث پروژه‌های فاضلاب مشارکت می کند و در قبال آن مجوز بخشی از پساب را در مدت‌زمان مشخص دریافت می‌کند.
 
وی افزود: مجوز این موضوع نیز توسط وزارت نیرو صادر می‌شود که امروز در کاشان شاهد امضا تفاهم‌نامه اولیه با شرکت ایمیدرو در همین قالب بودیم و حضور رئیس‌جمهور ، در مراسم امضای این تفاهم‌نامه نیز نشان‌دهنده اهتمام دولت در به‌ثمررسیدن این سیاست‌گذاری است.
 
شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
 
انتهای پیام/