هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 30 ارديبهشت 1403
ساعت 02:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 24 فروردين 1403 ساعت 00:00
پنجشنبه 23 فروردين 1403 19:53 ساعت
2024-4-12 00:00:01
شناسه خبر : 378836
نمایندگان کشورمان در روز نخست پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی آسیا، صاحب سه طلا و یک برنز شدند.
نمایندگان کشورمان در روز نخست پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی آسیا، صاحب سه طلا و یک برنز شدند.
گروه ورزش-رجانیوز: مسابقات پنج وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا امروز (پنجشنبه) در شهر بیشکک قرقیزستان برگزار شد و در پایان نمایندگان کشورمان صاحب ۳ مدال طلا و ۱ مدال برنز شدند.
 
به گزارش رجانیوز، در پایان مسابقات پنج وزن نخست رحمان عموزاد در وزن ۶۵ کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی در وزن ۷۰ کیلوگرم و محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.
 
نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:
 
در وزن ۵۷ کیلوگرم ابراهیم خواری در دور نخست با نتیجه ۸ بر ۱۰ مغلوب اودیت از هند شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، وی به گروه بازنده‌ها رفت. خواری در این گروه با نتیجه ۶ بر ۴ از سد آلماز سامان‌بیک‌اف از قرقیزستان گذشت و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۷ بر ۴ مغلوب کوم هیوک‌کیم از کره‌شمالی شد و در جایگاه پنجم ایستاد.
 
در وزن ۶۵ کیلوگرم رحمان عموزاد در دور اول با نتیجه ۴ بر ۲ اولوق‌بیک ژولدوشبیکوف قهرمان آسیا از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۷ بر صفر سئون هو یو از کره‌جنوبی را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر عباس رحمان‌اف از ازبکستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. عموزاد در فینال با نتیجه ۲ بر یک از سد تولگا تومور اوچیر دارنده مدال برنز جهان و قهرمان بازی‌های آسیایی از مغولستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.
 
در وزن ۷۰ کیلوگرم امیرمحمد یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۴ مقابل علی‌بیک عثمان‌اف از قرقیزستان به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل مصطفی احمداف از تاجیکستان با نتیجه ۸ بر ۳ به برتری دست یافت و به دیدار فینال رفت. یزدانی در دیدار فینال با نتیجه ۱۳ بر ۹ یوشینوسوکه آئویاگی از ژاپن را شکست داد و صاحب مدال طلا شد.
 
در وزن ۷۹ کیلوگرم محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۴ از سد خیدیر سیف‌الدین‌اف از بحرین گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل ماگومد اولویف از تاجیکستان با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. نخودی در دیدار پایانی با نتیجه ۱۲ بر ۲ انخبایار بایامبادورج از مغولستان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.
 
در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدحسین محمدیان پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر باتزول اولزیسایخان دارنده مدال نقره آسیا از مغولستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله در مصاف با احمد تاج‌الدینوف قهرمان جهان و بازی‌های آسیایی از بحرین با نتیجه ۸ بر ۲ مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. محمدیان در این دیدار با نتیجه ۷ بر صفر هیبیکی ایتو از ژاپن را مغلوب ‌کرد و صاحب مدال برنز شد.
 
مسابقات پنج وزن دوم این رقابت‌ها از ساعت ۸:۳۰ صبح فردا (جمعه) برگزار می‌شود.
 
انتهای پیام/