هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 30 ارديبهشت 1403
ساعت 03:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 23 فروردين 1403 ساعت 23:22
پنجشنبه 23 فروردين 1403 12:16 ساعت
2024-4-11 23:22:11
شناسه خبر : 378823
ملی‌پوش دسته فوق سنگین وزنه‌برداری با ثبت مجموع ۴۴۷ کیلوگرم در جام جهانی تایلند جهش چشمگیری در لانگ لیست امتیازات المپیکی داشت.
ملی‌پوش دسته فوق سنگین وزنه‌برداری با ثبت مجموع ۴۴۷ کیلوگرم در جام جهانی تایلند جهش چشمگیری در لانگ لیست امتیازات المپیکی داشت.
گروه ورزش-رجانیوز: جام جهانی وزنه‌برداری به عنوان آخرین و البته یکی از اصلی‌ترین مراحل گزینشی بازی‌های المپیک پاریس از ۱۳ فروردین در پوکت تایلند آغاز و امروز (پنجشنبه) با برگزاری دسته فوق سنگین به پایان خواهد رسید. همه مدعیان سهمیه المپیکی برای قطعی کردن سهمیه خود باید در جام جهانی حضور داشته باشند و غیبت به منزله از دست دادن المپیک پاریس است.
 
به گزارش رجانیوز، میرمصطفی جواد نماینده کشورمان در دسته ۸۹ کیلوگرم سهمیه المپیک ایران را در این دسته قطعی کرد و رضا دهدار در دسته ۱۰۲ کیلوگرم از رسیدن به سهمیه بازماند.
 
این پیکارها امروز (پنجشنبه) با مسابقات گروه B دسته فوق سنگین در شهر پوکت تایلند پیگیری شد. در این دسته آیت شریفی ملی‌پوش دسته به اضافه ۱۰۲ کیلوگرم کشورمان به روی تخته رفت.
 
شریفی تا پیش از جام جهانی تایلند با ثبت ۴۳۶ کیلوگرم در جایگاه نهم برترین‌های لانگ لیست این دسته بود. در این دسته علی داودی دارنده نشان نقره المپیک توکیو با ثبت مجموع ۴۵۲ کیلوگرم در جایگاه چهارم و سهمیه او قطعی است.
 
در صورت قطعی شدن سهمیه شریفی و داودی فدراسیون باید نام یکی از این ۲ ملی‌پوش را از لیست خارج کند.
 
شریفی در جام جهانی تایلند در حرکت یکضرب ۱۸۴ و ۱۹۲ کیلوگرم را بالای سر برد و در انتخاب سوم هم در مهار وزنه ۲۰۱ کیلوگرمی موفق بود. وی با مهار این وزنه بهترین رکورد شخصی یکضرب خود را ثبت کرد.
 
شریفی در نخستین حرکت دوضرب خود به راحتی وزنه ۲۳۰ کیلوگرمی را مهار کرد تا وارد جدول اصلی رقابت‌ها شود. انتخاب دوم کادر فنی برای نماینده ایران در دسته فوق سنگین وزنه ۲۴۶ کیلوگرمی بود که آن را هم بالای سر برد.
 
ملی‌پوش دسته به اضافه ۱۰۲ کیلوگرم ایران در تلاش سوم خود پشت وزنه ۲۵۲ کیلوگرمی قرار گرفت اما در مهار آن ناموفق بود.
 
نماینده ایران در این دسته با مجموع ۴۴۶ کیلوگرم هر چند جهش خوبی در جدول ۱۰ نفر برتر این وزن داشت اما نتوانست به رکورد مجموع ۴۵۲ کیلوگرم علی داودی در لانگ لیست برسد. داودی تا ساعتی دیگر در گروه A این مسابقات به روی تخته می‌رود.
 
انتهای پیام/