هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 31 خرداد 1403
ساعت 09:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 23 فروردين 1403 ساعت 23:19
پنجشنبه 23 فروردين 1403 12:16 ساعت
2024-4-11 23:19:19
شناسه خبر : 378820
رحمان عموزاد، امیرمحمد یزدانی و محمد نخودی به فینال وزن‌های ۶۵، ۷۰ و ۷۹ کیلوگرم پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی آسیا راه یافتند. ابراهیم خواری و محمدحسین محمدیان هم به دیدار رده‌بندی ۵۷ و ۹۷ کیلوگرم رفتند.
رحمان عموزاد، امیرمحمد یزدانی و محمد نخودی به فینال وزن‌های ۶۵، ۷۰ و ۷۹ کیلوگرم پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی آسیا راه یافتند. ابراهیم خواری و محمدحسین محمدیان هم به دیدار رده‌بندی ۵۷ و ۹۷ کیلوگرم رفتند.

گروه ورزش-رجانیوز: پیکارهای کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی آسیا روزهای ۲۳ تا ۲۸ فروردین در بیشکک پایتخت قرقیزستان برگزار خواهد شد.

 

امروز (پنجشنبه) پیکارهای پنج وزن ۵۷، ۶۵، ۷۰، ۷۹ و ۹۷ کشتی آزاد برگزار خواهد شد.

 

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

 

در وزن ۵۷ کیلوگرم ابراهیم خواری در دور نخست با نتیجه ۸ بر ۱۰ مغلوب اودیت از هند شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، وی به گروه بازنده‌ها رفت. خواری در این گروه آلماز سامان‌بیکوف از قرقیزستان را ۶ بر ۴ شکست داد و برای کسب مدال برنز امروز باید به مصاف کوم هیوک کیم از کره‌شمالی برود.

 

در وزن ۶۵ کیلوگرم رحمان عموزاد در دور اول با نتیجه ۴ بر ۲ اولوکبک ژولدوشبیکوف قهرمان آسیا از قرقیزستان را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه ۷ بر صفر سئون هو یو از کره جنوبی را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار عباس رحمان‌اف از ازبکستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. رحمان در مبارزه فینال تولگا توموراوچیر دارنده برنز جهان و طلای بازی‌های آسیایی از مغولستان را پیش رو خواهد داشت. رحمان در فینال هانگژو مغلوب این آزادکار مغولستانی شده بود.

 

در وزن ۷۰ کیلوگرم امیرمحمد یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۴ مقابل علی بک عثمان اف از قرقیزستان به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل مصطفی احمداف از تاجیکستان با نتیجه ۸ بر ۳ به برتری دست یافت و به دیدار فینال رفت و برای کسب مدال طلا باید به مصاف شینوسوکه آئویاگی از ژاپن برود.

 

در وزن ۷۹ کیلوگرم محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۴ از سد خیدیر سیف‌الدین‌اف از بحرین گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل ماگومد اولویف از تاجیکستان قرار گرفت و توانست با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری برسد و راهی فینال شود. 

 

نخودی بعد از ظهر امروز در فینال بیامبادورج انخبایار از مغولستان را پیش رو خواهد داشت.

 

در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدحسین محمدیان پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر باتزول اولزیسایخان دارنده مدال نقره آسیا از مغولستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف احمد تاج الدین‌اف روسی‌الاصل قهرمان جهان و بازی‌های آسیایی از بحرین رفت و با نتیجه ۸ بر ۲ شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت. محمدیان برای مدال برنز با هیبیکی ایتو از ژاپن کشتی می‌گیرد.

 

رقابت‌های رده‌بندی و فینال اوزان فوق از ساعت ۱۵:۳۰ امروز برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/