هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1403
ساعت 09:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 23 فروردين 1403 ساعت 22:48
پنجشنبه 23 فروردين 1403 09:30 ساعت
2024-4-11 22:48:51
شناسه خبر : 378814
رقابت‌های دسته فوق سنگین وزنه‌برداری در جام جهانی تایلند تا ساعاتی دیگر در پوکت تایلند آغاز خواهد شد. علی داودی و آیت شریفی ۲ نماینده کشورمان در این پیکارها هستند.
رقابت‌های دسته فوق سنگین وزنه‌برداری در جام جهانی تایلند تا ساعاتی دیگر در پوکت تایلند آغاز خواهد شد. علی داودی و آیت شریفی ۲ نماینده کشورمان در این پیکارها هستند.
گروه ورزش-رجانیوز: جام جهانی وزنه‌برداری به عنوان آخرین و البته یکی از اصلی‌ترین مراحل گزینشی بازی‌های المپیک پاریس از ۱۳ فروردین در پوکت تایلند آغاز و امروز (پنجشنبه) با برگزاری دسته فوق سنگین به پایان خواهد رسید. همه مدعیان سهمیه المپیکی برای قطعی کردن سهمیه خود باید در جام جهانی حضور داشته باشند و غیبت به منزله از دست دادن المپیک پاریس است.
 
به گزارش رجانیوز، میرمصطفی جواد نماینده کشورمان در دسته ۸۹ کیلوگرم سهمیه المپیک ایران را در این دسته قطعی کرد و رضا دهدار در دسته ۱۰۲ کیلوگرم از رسیدن به سهمیه بازماند.
 
امروز دومین سهمیه المپیکی ایران نیز قطعی خواهد شد. حال باید دید که این سهمیه به نام کدامیک از ۲ نماینده کشورمان ثبت خواهد شد. آیت شریفی یا علی داودی؟
 
این برای نخستین بار است که دو وزنه‌بردار ایرانی در چرخه رقابت‌های گزینشی المپیک به شکل مستقیم برای کسب تنها یک سهمیه با هم رقابت می‌کنند.
 
فعلا سهمیه در دست علی داوودی است چرا که در رکورد مجموع ۱۶ کیلوگرم از آیت شریفی پیش است اما این باعث نمی‌شود چیزی از جذابیت رقابت امروز این دو رفیق کم شود. آیت شریفی که در گروه B وزنه می‌زند باید به رکورد مجموعی بیشتر ۴۵۲ حمله کند که اگر موفق شود، بعد از آن نوبت علی داوودی می‌رسد تا به رکورد آیت حمله کند.
 
فیروز پژوهان در المپیک ۱۹۵۶ ملبورن نخستین فوق سنگین ایرانی مسابقات بود و تا مرز کسب مدال هم رفت اما در نهایت چهارم شد. بعد از آن در این هفت دهه وزنه‌برداری ایران توسط منوچهر برومند (۱۹۶۴ توکیو)، حسین رضازاده (۲۰۰۰ سیدنی و ۲۰۰۴ آتن)، رشید شریفی (۲۰۰۸ پکن)، سجاد انوشیروانی (۲۰۱۲ لندن)، بهداد سلیمی ( ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو) و علی داوودی ( ۲۰۲۰ توکیو) صاحب سهمیه فوق سنگین در المپیک شد که در این بین حسین رضازاده با دو طلا، بهداد سلیمی با یک طلا و سجاد انوشیروانی و علی داوودی با یک نقره پرافتخارترین‌ها به شمار می‌روند.
 
انتهای پیام/