هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 30 ارديبهشت 1403
ساعت 03:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 23 فروردين 1403 ساعت 12:44
پنجشنبه 23 فروردين 1403 12:27 ساعت
2024-4-11 12:44:43
شناسه خبر : 378776
 صبح امروز ۱۶ پروژه صنعت آب و فاضلاب استان تهران با اعتبار ۱۷ هزار میلیارد تومان با حضور رئیس جمهور به صورت رسمی افتتاح شد.
صبح امروز ۱۶ پروژه صنعت آب و فاضلاب استان تهران با اعتبار ۱۷ هزار میلیارد تومان با حضور رئیس جمهور به صورت رسمی افتتاح شد.
گروه اقتصاد-رجانیوز: امروز پنجشنبه ۲۳ فروردین با حضور "سیدابراهیم رئیسی"، رئیس جمهور و "علی‌اکبر محرابیان"، وزیر نیرو پروژه‌های صنعت آب و فاضلاب تهران با اعتبار ۱۷هزار میلیارد تومان افتتاح و به مرحله بهره‌برداری رسید.
 
بنا بر این گزارش، در حوزه تأمین و تصفیه آب سه پروژه مهم به ارزش ۸۶۰ میلیارد تومان شامل افزایش ظرفیت تصفیه خانه ششم آب شرب تهران به میزان ۱۲۵۰لیتر بر ثانیه، حفر و تجهیز ۸۵ حلقه چاه و به ظرفیت ۲۳۷۵ لیتر بر ثانیه جهت افزایش ظرفیت تأمین آب شهر تهران و احیا و بهسازی چاه‌های موجود در شهرهای تحت پوشش آبفای استان تهران به بهره‌برداری رسید.
 
همچنین پنج پروژه دیگری که با حضور رئیس جمهور در استان تهران به بهره‌برداری رسید مربوط به حوزه انتقال و توزیع آب و شامل توسعه‌ ایستگاه پمپاژ آب به ظرفیت ۲۶۵۰ لیتر بر ثانیه، توسعه خط انتقال آب با تکمیل ۳۲ کیلومتر از طرح آبرسانی الغدیر، توسعه مخازن ذخیره آب به میزان ۲۲۲ هزار مترمکعب، نصب مخازن اضطراری آب و توسعه و اصلاح بیش از ۸۶ کیلومتر شبکه توزیع آب شرب تهران با اعتبار ۴ هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان است.
 
در بخش فاضلاب، طرح توسعه شبکه فاضلاب نیمه غربی تهران برای پوشش ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت پایتخت در مناطق ۲۱، ۱۸، ۵، ۳، ۲ و ۲۲به ارزش ۱۰ هزار و ۵۰۰میلیارد تومان پروژه دیگری است که امروز به بهره‌برداری رسید.
 
این گزارش حاکی است دو مرکز کنترل و پایش فاضلاب شهر تهران در تصفیه خانه فاضلاب جنوب شهر تهران به عنوان یک مرکز مهم و استراتژیک از نظر زیست محیطی با هدف پایش، ‌مانیتورینگ و کنترل پارامترهای کمی و کیفی در مراحل مختلف جمع‌آوری و تصفیه پساب، بزرگترین و مجهزترین مرکز امداد فاضلاب در سطح کشور و نیروگاه زیست‌توده ۷.۲مگاواتی در تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران با توان تأمین برق یک شهرک مسکونی ۸۰ هزار نفری در بخش فاضلاب به ارزش ۹۶۰ میلیارد تومان از دیگر طرح‌های افتتاح شده است.
 
انهای پیام/