هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 30 ارديبهشت 1403
ساعت 02:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 23 فروردين 1403 ساعت 09:10
پنجشنبه 23 فروردين 1403 08:57 ساعت
2024-4-11 09:10:08
شناسه خبر : 378761
ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو چهارشنبه گفت که کی‌یف حق دارد به اهدافی که در خارج از اوکراین «مشروع» قلمداد می‌شود، حمله کند.
ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو چهارشنبه گفت که کی‌یف حق دارد به اهدافی که در خارج از اوکراین «مشروع» قلمداد می‌شود، حمله کند.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: استولتنبرگ در کنفرانسی خبری درباره حملات اوکراین به ناوهای روسیه در دریای بالتیک افزود: توصیه خاصی درباره اینکه اوکراین به نوع اهدافی حمله بکند یا نکند، ندارم.
 
به گزارش رجانیوز، وی ادامه داد که این مساله به «حق دفاع از خود برای حمله به اهداف مشروع نظامی» در خارج از یک کشور مربوط می‌شود.
 
استولتنبرگ اظهار کرد: روسیه از قابلیت‌های مختلفی برای حمله به اوکراین استفاده می‌کند و اوکراین نیز حق دفاع از خود دارد. این موضوع شامل اهداف نظامی مشروع در خارج از اوکراین نیز خواهد بود.
 
این در حالی است که گزارش‌ها از آمادگی روسیه برای تقویت نیروهای خود در برابر اوکراین حکایت دارد.
 
الکساندر پاولیوک فرمانده نیروی زمینی ارتش اوکراین ماه مارس اعلام کرد که بیش از ۱۰۰ هزار نیروی روسیه در حال آماده شدن برای یک حمله احتمالی در فصل تابستان هستند.
 
فرمانده ارتش اوکراین افزود: این لزوماً تهاجمی نخواهد بود و نشان می‌دهد که روسیه ممکن است در حال تکمیل واحدها باشد.
 
اوکراین با کمبود مهمات مواجه است که به دلیل بن بست در کنگره آمریکا بر سر بسته کمکی جدید تشدید شده است. اما کی‌یف امیدوار است سرانجام مهمات کافی برای مقابله با روسیه دریافت کند.
 
انتهای پیام/