هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 30 ارديبهشت 1403
ساعت 03:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 23 فروردين 1403 ساعت 09:07
پنجشنبه 23 فروردين 1403 08:57 ساعت
2024-4-11 09:07:44
شناسه خبر : 378759
فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) پنجشنبه مدعی شد که با پهپادهای نیروهای یمنی مقابله کرد.
فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) پنجشنبه مدعی شد که با پهپادهای نیروهای یمنی مقابله کرد.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: سنتکام در بیانیه‌ای در شبکه ایکس نوشت: نیروهای ما روز دهم آوریل (۲۲ فروردین) از حدود ساعت ۴ و ۱۵ دقیقه تا ۶ بامداد به وقت صنعا با موفقیت با سه پهپاد که از مناطق تحت کنترل حوثی‌های یمن برخاسته بودند، مقابله کردند.
 
به گزارش رجانیوز، این بیانیه افزود: ۲ پهپاد بر فراز خلیج عدن و یک پهپاد دیگر بر فراز دریای سرخ به پرواز درآمده بودند.
 
سنتکام افزود: نیروهای این فرماندهی از ساعت ۷ و ۵۰ دقیقه تا هشت بعدازظهر در اقدامی در راستای دفاع از خود با موفقیت با هشت پهپاد در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها مقابله کرده و آنها را نابود کردند.
 
نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.
 
نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.
 
آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.
 
اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده است که هدف از این عملیات فقط دفاعی خواهد بود.
 
انتهای پیام/