هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 30 ارديبهشت 1403
ساعت 04:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 23 فروردين 1403 ساعت 08:21
پنجشنبه 23 فروردين 1403 08:20 ساعت
2024-4-11 08:21:44
شناسه خبر : 378733
رییس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در مجلس دهم با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی از همه ظرفیت خود برای ضربه زدن به ایران اسلامی استفاده می‌کنند، یادآور شد: تقابل با دشمنان نقطه وحدت همه گروه‌ها و جریان‌های سیاسی است.
رییس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در مجلس دهم با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی از همه ظرفیت خود برای ضربه زدن به ایران اسلامی استفاده می‌کنند، یادآور شد: تقابل با دشمنان نقطه وحدت همه گروه‌ها و جریان‌های سیاسی است.
گروه سیاست-رجانیوز: علاءالدین بروجردی درباره فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عیدسعید فطر که ایشان به وحدت کلمه و همدلی بین قوا تاکید فرمودند، درباره اینکه چه عواملی موجب تقویت و انسجام ملی می‌شود، افزود: حضرت امام خمینی (ره) فرموده بودند که هر چه فریاد دارید بر سرآمریکا بکشید. ترجمان این جمله تاریخی این است که باید اختلاف‌ها را کنار گذشت. چرا که دشمن بی رحمی به نام آمریکا در تقابل با ملت و نظام جمهوری اسلامی است.
 
به گزارش رجانیوز، منتخب مردم لارستان در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی از همه ظرفیت خود برای ضربه زدن به ایران اسلامی استفاده می‌کنند، یادآور شد: تقابل با دشمنان نقطه وحدت همه گروه‌ها و جریان‌های سیاسی و غیرسیاسی است. از طرفی اقتصاد مهمترین مسئله امروز کشور است بر همین اساس رهبر معظم انقلاب در این سال‌ها شعار سال را بر محور اقتصاد قرار دادند.
 
نماینده مردم بروجرد در ادوار مجلس ششم تا دهم اضافه کرد: اگر ما مسوولان به دنبال حل مشکلات مردم هستیم باید در همفکری، تعامل و همدلی کنار یکدیگر باشیم و قطعا با تفرق و تشتت نمی‌توانیم امور را به سرانجام برسانیم.
 
وی تعیین کردن مرز منطقی بین نظارت نمایندگان به کار دولت با همکاری با دولت در اجرای قوانین را از اصول مهم وحدت کلمه طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب برشمرد و گفت: اگر بین این دو وظیفه مهم مرز نامشخص ایجاد کنیم، به اهداف مورد نظر در این دو حوزه نخواهیم رسید.
 
بروجردی ادامه داد: نمایندگان در صحن مجلس می‌توانند به دستگاه اجرا تذکر داده یا سوال از مسوولان اجرایی را برای حل مشکلات مطرح کنند و در عین حال با هوشمندی باید در نطق‌های خود یا در فضای رسانه به گونه‌ای درباره دولت موضع گیری کنند که سبب سوء استفاده دشمنان نشده یا خوراک برای رسانه‌های بیگانه فراهم نکنند.
 
منتخب مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی فصل الخطاب هر اقدامی توسط نمایندگان و مسوولان کشور را فرمایشات رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و گفت: همه مشروعیت مجلس و دولت و دیگر نهادهای کشور به جایگاه رهبری گره خورده است و باید در همه تصمیم گیری‌ها از راهنمایی‌ها و فرمایشات رهبر معظم انقلاب بهره ببریم.
 
رییس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی در مجلس دهم توجه به قانون را از کلیدی ترین مسائل همدلی بین قوا برشمرد و گفت: رهبر معظم انقلاب بارها تاکید فرمودند که با به قانون اساسی و سایر قوانینی که در مجلس به تصویب می‌رسد توجه شود و رعایت این اصول سبب تحقق نظر رهبر معظم انقلاب در سخنرانی ایشان در عیدسعید فطر خواهد شد.
 
بروجردی درباره اینکه کشورهای اسلامی باید چه برخوردی در تعامل با کشورهای حامی رژیم جنایتکار صهیونیستی داشته باشند، اظهار داشت: برخی از کشورها ادعای دفاع از حقوق بشر را دارند ولی در عمل مقابل این شعار حرکت می‌کنند در حالی که جمهوری اسلامی ایران و کشورهای مسلمان باید در دفاع از مردم مظلوم فلسطین که وحشیانه توسط صهیونیست‌ها به خاک و خون کشیده می‌شوند، بیش از گذشته منسجم شوند.
 
وی خاطرنشان کرد: در این راه باید همه کشورها ارتباطات اقتصادی و سیاسی خود را با رژیم صهونیستی محدود کرده یا حتی قطع کنند و اگر مراوداتی در صادرات کالا یا نفت و انرژی با صهیونیست‌ها دارند، نسبت به قطع آن اقدام کنند تا این انسجام سبب جلوگیری از اقدامات گستاخانه رژیم صهیونیستی در این راه باطل شود.
 
انتهای پیام/