هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 30 ارديبهشت 1403
ساعت 02:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 فروردين 1403 ساعت 19:35
چهارشنبه 22 فروردين 1403 19:32 ساعت
2024-4-10 19:35:55
شناسه خبر : 378704
 رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: جمع کل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سال ۱۴۰۲ از ۳۸۷ میلیون و ۳۰۲ هزار نفر- ساعت عبور کرد. بیشترین عملکرد به ترتیب مربوط به استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان‌غربی است.
رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: جمع کل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سال ۱۴۰۲ از ۳۸۷ میلیون و ۳۰۲ هزار نفر- ساعت عبور کرد. بیشترین عملکرد به ترتیب مربوط به استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان‌غربی است.
گروه اقتصاد-رجانیوز: در سال ۱۴۰۲ سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با تمهیداتی که اندیشید توانست بیش از میزانی که متعهد شده بود، کار کند و عملکرد آموزشی خود را در برخی شاخص‌ها بالا ببرد.
 
به گزارش رجانیوز، در این پیوند، «مهرداد عظیمی» معاون وزیر تعاون در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره جزئیات عملکرد آموزشی این مرکز گفت: در مدت ۱۲ ماه سال ۱۴۰۲، تعداد یک میلیون و ۳۲۷ هزار و ۳۴۴ نفر- ساعت از آسیب‌دیدگان اجتماعی و خانواده‌های آسیب‌دیده از اعتیاد در مراکز مختلف فنی و حرفه‌ای آموزش دیدند. این در حالی است که تعهد این سازمان نزدیک به ۱۲۰ هزار نفر- ساعت کمتر از این مقدار بود.
 
وی افزود: ما تعهد داشتیم که ۹۸۸ هزار و ۱۲۲ نفر- ساعت آموزش برای افراد دارای معلولیت داشته باشیم که در این بخش توانستیم به عدد ۹۸۷ هزار و ۹۲۹ ساعت- نفر دست یابیم.
 
این مقام مسوول ادامه‌داد: در یک سال گذشته پناهندگان و اتباع خارجی ۱۸۰ هزار و ۴۸۰ نفر- ساعت در این سازمان آموزش دیدند، سه میلیون و ۳۲۱ هزار و ۳۸۴ نفر- ساعت که جزو آمار عملکرد آموزشی ما به حساب می‌آید از میان دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌های سراسر کشور هستند.
 
عظیمی، درباره عملکرد آموزشی این سازمان برای دیگر بخش‌ها توضیح‌داد: در سالی که گذشت آموزش دانش‌آموزان بیش از ۱۵ میلیون نفر- ساعت، دانشجویان بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر- ساعت، زنان خانه‌دار بیش از پنج میلیون نفر- ساعت، زنان سرپرست خانوار و اعضای خانواده‌شان بیش از سه‌میلیون و ۳۰۰ هزار نفر- ساعت، زندانیان بیش از ۱۲ میلیون نفر- ساعت، ساکنان سکونتگاه‌های غیر رسمی بیش از سه‌میلیون و ۵۷۰ هزار، ساکنان مناطق روستایی بیش از ۱۲ میلیون نفر- ساعت، سربازان وظیفه بیش از ۲۶ میلیون نفر- ساعت، شاغلان بنگاه‌های اقتصادی بیش از ۲۲ میلیون نفر- ساعت، عشایر بیش از یک میلیون نفر- ساعت و بهبود یافته از اعتیاد بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر-ساعت انجام شده است.
 
وی گفت: جمع کل آموزش‌ها در یک سال از ۳۸۷ میلیون و ۳۰۲ هزار نفر- ساعت عبور کرده است و بیشترین عملکرد به ترتیب مربوط به استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان غربی است.
 
انتهای پیام/