هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 1 خرداد 1403
ساعت 05:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 فروردين 1403 ساعت 12:35
چهارشنبه 22 فروردين 1403 12:15 ساعت
2024-4-10 12:35:30
شناسه خبر : 378641
مقامات نظامی آمریکا در کمیته نیروهای مسلح سنا با ابراز نگرانی از پیشرفت برنامه هسته ای ایران، ادعا کردند که واشنگتن بر «تضعیف تهدیدات ایران» متمرکز است.
مقامات نظامی آمریکا در کمیته نیروهای مسلح سنا با ابراز نگرانی از پیشرفت برنامه هسته ای ایران، ادعا کردند که واشنگتن بر «تضعیف تهدیدات ایران» متمرکز است.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا (رئیس پنتاگون) روز سه شنبه به وقت محلی در کمیته نیروهای مسلح سنای این کشور تاکید کرد: آمریکا اقدامات خود را بر «تضعیف تهدیدات ایران علیه ناوبری دریایی» متمرکز کرده است.
 
به گزارش رجانیوز، رئیس پنتاگون بدون اشاره به حمایت های واشنگتن از گروههای تروریستی در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) هزاران کیلومتر دورتر از خاک این کشور ادعا کرد: «جاه‌طلبی‌های هسته‌ای تهران و گروههای شبه‌نظامی نیابتی خطرناک ایران و حمایت آن از تروریسم امنیت منطقه‌ را تضعیف می‌کند.»
 
ژنرال «چارلز براون» رئیس ستاد کل ارتش آمریکا نیز در این نشست مدعی شد: «حمایت تهران از حملات به نیروهای آمریکایی و مشارکت ایران در چنین حملاتی به بی‌ثباتی بیشتر در منطقه دامن می‌زند.»
 
رئیس ستاد ارتش ایالات متحده آمریکا در ادامه هراس واشنگتن از برنامه هسته ای تهران ادعاهای بی اساس مبنی بر تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای را تکرار کرد و مدعی شد: گروه‌های شبه‌نظامی نیابتی ایران از حملات ۷ اکتبر به‌عنوان فرصتی برای حمله به نیروهای آمریکایی در سوریه، عراق و دریای سرخ استفاده کردند.
 
ادعاهای ضد ایرانی مقامات نظامی آمریکا در حالی است که دولت جو بایدن در جنگ غزه با حمایت های همه جانبه از اسرائیل، برغم ادعاهای بشردوستانه نه تنها اسرائیل را برای توقف کشتار مردم بیگناه فلسطینی متوقف نکرده بلکه همچنان تل آویو را حمایت می کند.
 
این ادعاها همزمان در حالی است که ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام مدعی شد که سلاح های توقیف شده ایران به سوی یمن را به اوکراین ارسال کرده است.
 
سنتکام مدعی شد که تسلیحات توقیف شده از جمله آرپی‌جی-۷، اسنایپر، کلاشنیکف و مقدار زیادی مهمات به نیروهای مسلح اوکراین منتقل کرده است.
 
فرماندهی مرکزی آمریکا مدعی است که این تسلیحات به اوکراین برای دفاع از خود در برابر روسیه کمک خواهد کرد.
 
ارتش آمریکا ادعا کرد که این تسلیحات از مه ۲۰۲۱ تا فوریه ۲۰۲۳ هنگام ارسال از سوی ایران برای یمنی‌ها ضبط شده است.
 
این در حالی است که سفیر و نماینده ایران در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به شورای امنیت در خصوص ادعای آمریکا پیرامون ارسال سلاح به یمن گفته است: ایران این اتهامات بی‌اساس را قاطعانه رد می‌کند و آنها را بهانه‌ای می‌داند که ایالات متحده از آن برای توجیه و مشروعیت بخشیدن به اقدامات غیرقانونی و تجاوز نظامی خود به یمن استفاده می‌کند.
 
انتهای پیام/