هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 1 خرداد 1403
ساعت 06:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 فروردين 1403 ساعت 12:26
چهارشنبه 22 فروردين 1403 12:15 ساعت
2024-4-10 12:26:30
شناسه خبر : 378635
 یک تحلیلگر صهیونیست در مقاله‌ای در روزنامه عبری زبان هاآرتص اعتراف کرد که رژیم صهیونیستی در جنگ غزه شکستی مفتضحانه خورده است.
یک تحلیلگر صهیونیست در مقاله‌ای در روزنامه عبری زبان هاآرتص اعتراف کرد که رژیم صهیونیستی در جنگ غزه شکستی مفتضحانه خورده است.

گروه بین‌الملل-رجانیوز: حاییم لیونسون روزنامه‌نگار و تحلیلگر صهیونیست در هاآرتص، نوشت: نباید این را گفت اما حقیقت این است که ما شکستی مفتضحانه خوردیم.

 

به گزارش رجانیوز، وی افزود: ما در جنگ شکست خوردیم و این نظر هر شهرک‌نشینی است و البته از نظر روحی اعتراف به این شکست سخت است.

 

این تحلیلگر صهیونیست در ادامه این مقاله، نوشته است: واقعیتی کاملا روشن و واضح پیش روی ما است و ما باید آن را درک کنیم و از آن درس بگیریم.

 

لیونسون افزود: رفح ترفند جدیدی است که بوق‌های تبلیغاتی بنیامین نتانیاهو برای فریب ما آن را به ما می‌فروشند و ممکن است در مقطعی ورود، شاید ورود بسیار محدود به رفح وجود داشته باشد و فرض کنید در ماه مه و سپس به سراغ دروغ دیگری می روند اما واقعیت این است که اهداف جنگ محقق نخواهد شد، حماس حذف نشد، ربوشده گان (اسرا) تحت فشار نظامی برنخواهند گشت و امنیت باز نخواهد گشت.

 

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

 

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

 

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 

انتهای پیام/