هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 2 ارديبهشت 1403
ساعت 05:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 15 فروردين 1403 ساعت 01:00
چهارشنبه 15 فروردين 1403 00:47 ساعت
2024-4-3 01:00:18
شناسه خبر : 378110
مدیرعامل سازمان انتقال خون فرهنگ سازی برای افزایش مشارکت دختران و زنان در امر حیاتی اهدای خون را ضروری دانست و گفت: یکی از راهبردهای اصلی این سازمان در سال جدید، افزایش سهم مشارکت اهدای خون جوانان و بانوان در آمار کل اهداکنندگان است و به همین دلیل، نقش بسیج در تحقق این مهم بسیار اثرگذار است.
مدیرعامل سازمان انتقال خون فرهنگ سازی برای افزایش مشارکت دختران و زنان در امر حیاتی اهدای خون را ضروری دانست و گفت: یکی از راهبردهای اصلی این سازمان در سال جدید، افزایش سهم مشارکت اهدای خون جوانان و بانوان در آمار کل اهداکنندگان است و به همین دلیل، نقش بسیج در تحقق این مهم بسیار اثرگذار است.
گروه اجتماعی-رجانیوز: مصطفی جمالی در دیدار با رییس بسیج جامعه زنان کشور با تقدیر از همراهی و همدلی بسیج جامعه زنان کشور برای ترویج فرهنگ اهدای خون در جامعه، افزود: تامین ۱۰۰ در صدی خون و فرآورده‌های خونی مورد نیاز بیمارستان های کشور در طول ۲ سال اخیر، افزایش ذخایر خون در کشور از چهار روز به هشت روز، افزایش استفاده از کیسه های فیلتردار از ۲۰ به ۷۰ درصد و فناوری های نوین همچون آزمایش غربالگری مولکولی (تست NAT)، بخشی از دستاوردهای انتقال خون است.
 
به گزارش رجانیوز، وی تصریح کرد: در حوادث و بحران های مختلف کشور و به طور مثال در حادثه تروریستی کرمان و مجروحیت تعداد کثیری از هموطنان، سازمان انتقال خون به علت همین ذخایر خون و فرآورده موجود توانست در سریع‌ترین زمان به وظایف خود عمل کند و از لحظه اولیه درمان مجروحین، شاهد تامین خون و فرآورده های خونی مورد نیاز بودیم که این اتفاق به پشتوانه حضور و مشارکت مردم نوع دوست ایران بود که باعث افزایش ذخایر خون در کشور شدند.
 
مدیرعامل سازمان انتقال خون یادآور شد: در بحث آمار اهدای خون و مسائل فنی و علمی، شانه به شانه انتقال خون های پیشرفته دنیا حرکت می کنیم اما در بحث فرهنگ سازی اهدای خون زنان، همچنان دچار مشکل هستیم و به ورود اثرگذار مجموعه های مردمی همچون بسیج نیاز داریم.
 
مینا بیابانی رییس بسیج جامعه زنان کشور در ادامه این دیدار و با تاکید بر همکاری های صورت گرفته، اظهار داشت: در سال های اخیر شاهد همکاری و تعامل خوبی در راستای فرهنگ سازی اهدای خون بانوان بوده ایم و در قالب پویش های مختلف و مراسم های فرهنگی، می توانیم ظرفیت پر شمار بانوان بسیجی را در سراسر کشور برای این کار انسان دوستانه و نجات بخش به میدان بیاوریم.
 
وی اضافه کرد: گفتمان بسیج برخاسته از مردم است و تمام ایرانیان، روحیه بسیجی دارند و با این روحیه، کارهای بزرگی انجام شده و ان شاالله در این موضوع حیاتی هم، شاهد اثرگذاری بسیج خواهیم بود. کارکنان انتقال خون به دلیل سختی ها و نتیجه کارشان که نجات جان انسان هاست، دارای انگیزه های بالای انسانی می باشند و از این رو قدردان همت این عزیزان در سراسر کشور هستیم.
 
رییس بسیج جامعه زنان کشور همچنین گفت: افزایش مشارکت بانوان برای اهدای خون نیاز به یک فرهنگسازی مستمر و موثر دارد تا شاهد بهبود روند همراهی دختران و زنان نوعدوست و خیرخواه ایرانی در انجام این کار نجات بخش باشیم و امید است در آینده نزدیک، پیرامون این موضوعات تفاهم نامه ای با سازمان انتقال خون منعقد شود.
 
براساس این گزارش، اجرای پویش اهدای خون مهر فاطمی در سال گذشته و در بازه زمانی شهادت تا ولادت حضرت زهرا (س)، یکی از کارهای مشترک سازمان انتقال خون و بسیج جامعه زنان کشور بود که نتایج خوبی را در پی داشت.
 
انتهای پیام/