هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 2 ارديبهشت 1403
ساعت 04:52
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 فروردين 1403 ساعت 23:46
سه شنبه 14 فروردين 1403 23:34 ساعت
2024-4-2 23:46:04
شناسه خبر : 378092
رئیس کمیته امور بین‌الملل شورای فدراسیون (مجلس علیا) روسیه گفت:‌ حمله نیروی هوایی اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق باید محکومیت جهانی را در پی داشته باشد.
رئیس کمیته امور بین‌الملل شورای فدراسیون (مجلس علیا) روسیه گفت:‌ حمله نیروی هوایی اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق باید محکومیت جهانی را در پی داشته باشد.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: گریگوری کاراسین سه‌شنبه در دیدار با کاظم جلالی سفیر ایران در فدراسیون روسیه افزود:‌ حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه، یک اقدام تروریستی است که باید در سراسر جهان محکوم شود.
وی ادامه داد: روسیه و ایران پیش از این پیشنهادی برای محکومیت جهانی اقدام تل‌آویو به سازمان ملل متحد ارائه کرده‌اند.
به گزارش رجانیوز، رئیس کمیته امور بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه با اشاره به مناسبات نزدیک تهران – مسکو در تحولات کنونی بین‌الملل اظهار داشت: روسیه و ایران باید در این زمان سخت با هم بمانند و همدیگر را درک کنند و به غلبه بر همه این مشکلات و تراژدی هایی که هر از گاهی اتفاق می افتد کمک کنند.
 
کاراسین در این دیدار به نمایندگی از والنتینا ماتوینکو رئیس شورای فدراسیون روسیه،‌ این حمله تروریستی را تسلیت گفت.
 
بنا بر گزارش تکمیلی دریافتی از سفارت ایران در مسکو،‌ رئیس کمیته امور بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه در بخش دیگری ازاین دیدار،‌ روابط دو کشور در همه زمینه ها را خوب توصیف کرد و با اشاره به برگزاری نشست‌های پارلمانی کشورهای عضو بریکس، از جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو جدید ولی مهم بریکس درخواست کرد که در این نشستها حضور فعال داشته باشد.
 
سفیر ایران در مسکو نیز با تشکر از مواضع اصولی روسیه در قبال حمله ددمنشانه رژیم صهیونیستی به ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق، این اقدامات را در راستای به انفعال کشاندن و تضعیف جبهه ایران و مقاومت دانست؛ اما جبهه مقاومت و جمهوری اسلامی ایران نشان داده است که چنین اقداماتی منجر به تضعیف آن نخواهد شد.
 جلالی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران، بریکس را گروهی مهم و تاثیرگذار می‌داند و تصمیم دارد نقشی فعال در بریکس ایفا نماید از این رو در رویدادهای آن نیز به صورت جدی حضور خواهد داشت.
 
سرویس اطلاعات خارجی روسیه: اقدام اسرائیل در دمشق، پلید و جنایتکارانه بود
مدیر سرویس اطلاعات خارجی فدراسیون روسیه نیز در این باره گفت: حمله به کنسولگری ایران در دمشق اقدامی پلید و جنایتکارانه از سوی اسرائیل محسوب می‌شود.
 
سرگئی ناریشکین در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اقدام اسرائیل اقدامی زشت و جنایتکارانه در رابطه با جمهوری اسلامی ایران و نیز کشور سوریه که این اقدام تروریستی در خاک آن انجام شده است، تلقی می‌شود.
 
مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه ابراز اطمینان کرد که در این سازمان، اطلاعات تکمیلی در خصوص حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه وجود دارد.
 
انتهای پیام/