هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 1 ارديبهشت 1403
ساعت 05:33
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 فروردين 1403 ساعت 22:37
سه شنبه 14 فروردين 1403 22:23 ساعت
2024-4-2 22:37:59
شناسه خبر : 378078
 سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری روز قدس امسال را به دلیل نیاز مردم غزه به حمایت بیشتر از آنها مهم خواند و گفت: جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران نیز برخلاف پروتکل‌ها و کنوانسیون‌های جهانی بود.
سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری روز قدس امسال را به دلیل نیاز مردم غزه به حمایت بیشتر از آنها مهم خواند و گفت: جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران نیز برخلاف پروتکل‌ها و کنوانسیون‌های جهانی بود.
گروه سیاست-رجانیوز: «سید کمال سجادی» درباره اهمیت راهپیمایی روز قدس گفت: با توجه به تحولات و جنایات فجیعی که در غزه رخ می‌دهد و به‌رغم اینکه شورای امنیت سازمان ملل هم قطعنامه‌ای را تصویب کرد اما رژیم صهیونیستی به جنایات خود در کشتار و قتلعام مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه ادامه می‌دهد.
 
به گزارش رجانیوز، وی، روز قدس ماه رمضان ۱۴۰۳ را نسبت به سال‌های گذشته بسیار متفاوت خواند و افزود: من فکر می‌کنم به دلیل وضعیت فاجعه‌باری که مردم غزه با آن روبرو هستند نیاز است که امسال حمایت بیشتری از راهپیمایی و مراسم روز قدس در ایران و کشورهای منطقه و جهان انجام شود.
 
سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری بیان کرد: با توجه به وضعیت فجیعی که برای مردم غزه پدید آمده و قحطی که رژیم صهیونیستی برای مردم ایجاد کرده و تلفات آنها بر اثر گرسنگی و نرسیدن مواد غذایی و دارو، افزایش یافته است روز قدس و روز جمعه آخر ماه رمضان را از ویژگی‌های خاصی برخوردار می‌کند.
 
سجادی گفت: بنابراین می‌طلب هم احزاب و هم سازمان‌های مختلف مردم را برای شرکت بیشتر در راهپیمایی و مراسم روز قدس ترغیب کنند.
 
وی با بیان اینکه البته مردم فهیم ایران، هر سال از مردم مظلوم غزه و فلسطین حمایت کرده و جنایات رژیم صهیونیستی در قتل‌عام و کشتار مردان، زنان و کودکان را محکوم می‌کردند و امسال هم حتما بیشتر حمایت خواهند کرد و جمعیت زیادی در مراسم و راهپیمایی روز قدس حضور خواهند یافت، تصریح کرد: عمق جنایت رژیم صهیونیستی به اندازه‌ای عمیق و فجیع است که مسلمانان از یکسو و مردم آزاده جهان و کسانی که شاهد این جنایات هستند از سوی دیگر، تکلیفی در خود احساس می‌کنند که به صحنه بیایند و با حضور در راهپیمایی‌ حمایت خود را از مردم بی‌دفاع غزه و فلسطین نشان دهند.
 
سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری افزود: حضور مردم در خیابان‌ها و مراکز مختلف می‌تواند به حل مشکلات به نفع مردم غزه کمک کند، این موضوع بدیهی است و صورت می‌گیرد و حتما تاثیرگذار خواهد بود.
 
سجادی درباره جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران در دمشق نیز، گفت: حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق خارج از پروتکل‌ها و کنوانسیون‌هایی است که کشورها امضا کرده‌اند، به‌ویژه اینکه سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها از مصونیت دیپلماتیک برخوردار هستند و از سوی دیگر جزء سرزمین و خاک آن کشور محسوب می‌شوند.
 
وی با بیان اینکه این اقدام ضدتشریفات و کنوانسیون‌های جهانی بود، تصریح کرد: حق مشروع و مُسَلَم جمهوری اسلامی است که به نحوی که تشخیص می‌دهد در مکان و زمان مناسبت اقدام متقابل انجام دهد. ضمن آنکه مردم هم در روز قدس پاسخ درخوری به صهیونیست‌ها خواهند داد.
 
انتهای پیام/