هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 10 خرداد 1403
ساعت 07:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 فروردين 1403 ساعت 19:27
سه شنبه 14 فروردين 1403 19:16 ساعت
2024-4-2 19:27:56
شناسه خبر : 378050
رییس شورای اسلامی شهر تهران بابیان اینکه انقلاب ما مردمی بود و با مسجد آغاز شد، گفت: کسانی که می‌گفتند مساجد در شب قدر خالی هستند، میزان حضور مردم را در این شب‌ها ندیده‌اند.
رییس شورای اسلامی شهر تهران بابیان اینکه انقلاب ما مردمی بود و با مسجد آغاز شد، گفت: کسانی که می‌گفتند مساجد در شب قدر خالی هستند، میزان حضور مردم را در این شب‌ها ندیده‌اند.
گروه اجتماعی-رجانیوز: مهدی چمران روز سه‌شنبه در دویست و بیست و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه انقلاب ما انقلاب جنگی و آهنی نبود بلکه انقلاب مردمی بود، اظهار کرد: کسانی که هنوز باور نکردند که ایران، ایران اسلامی است و مردم از عید فطر و تاسوعا و عاشورا قیام خود را آغاز کردند، باید به این مبانی توجه کنند.
 
به گزارش رجانیوز، وی افزود: انقلاب ما با مسجد آغاز شد و همه به میدان آمدند؛ بسیج ما حرف اول را می‌زد؛ این بزرگترین تجربه‌ای است که آموخته‌انیم و باید به آن ارج بنهیم.
 
به گفته چمران، درست است برای مسایل اقتصادی باید دولت و ما برنامه ریزی دقیقی انجام دهیم اما تا وقتی مردم در میدان نباشند به نتیجه کامل نخواهیم رسید.
 
رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه انقلاب و تمام برنامه‌های ما جهشی بوده و اقتصاد و تولید نیز باید جهشی به نتیجه برسد، یادآور شد: باید برنامه ریزی کنیم و آماده باشیم تا طبق برنامه جلو برویم و به موفقیت دست پیدا کنیم.
 
وی با اعلام اینکه اجتماع ۱۰۰ هزار نفر در ورزشگاه آزادی یکی از اتفاقات مثبت بود، گفت: این حضور پشتوانه دینی برای ما به شمار می‌رود و این محفل قرآنی قوت قلبی برای مسلمین است؛ رمز پیروزی انقلاب ما اعتقاد بود و امیدواریم این اعتقادات روز به روز پا برجاتر شود.
 
چمران همچنین تاکید کرد: خوشبختانه روز طبیعت هم به خوبی سپری شد البته با تجمع مدافعان حرم و حامیان آنها در میدان امام حسین (ع) همراه بود و امیدواریم مردم در راه انقلاب اسلامی به پیروزی کامل برسند.
 
وی ضمن تقدیر از نیروهای شهرداری تهران برای خدمات رسانی در ایام نوروز، اضافه کرد: به ویژه پس از برگزاری محفل ۱۰۰ هزار نفری، نیروهای خدمات شهری به خوبی فضا را پاکسازی کردند.
 
رییس شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از با تأکید بر اینکه مطالعه و مکان سنجی برای احداث مساجد در شهر و پارک‌ها باید صورت می‌گرفت، گفت: چنانچه بخش خصوصی برای ساخت مسجد وارد می‌شد، بنا بر این بود که عوارض از آنها دریافت نشود تا شهرداری بتواند برای ساخت این مساجد هم زمین تحویل دهد و هم کمک مالی کند.
 
در سال ۸۲ برای ساخت مساجد بودجه تعیین کردیم
وی افزود: در سال ۱۳۸۲ برای مساجد تهران و ساخت و ساز مساجد، بودجه تعیین شده بود و این از افتخارات ما در شورا به شمار می‌رود باید برای مردم روشن شود که این اقدامات دنباله همان راه است و نه قرار است درختی قطع شود و نه فضایی اشغال شود.
 
به گفته وی، زندگی چیز دیگری نیست و مسجد چیز دیگری، نماز عین زندگی است، جدا کردن اینها جدا کردن دین از زندگی است.
 
ساخت مساجد مصوبه اول دی‌ماه سال ۸۳ است
چمران با اعلام اینکه باید کمی فکر کنیم و تحت تأثیر جو روانی قرار نگیریم، یادآور شد: مصوبه شورا در خصوص ساخت مساجد سه‌شنبه اول دی‌ماه سال ۱۳۸۳ تصویب شده است.
 
وی تاکید کرد: تهران مسجد کم دارد و باید ۴۰۰ مسجد در پایتخت ساخته شود از طرفی باید نمازخوان نیز تربیت کنیم.
 
رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: البته مساجد، زیارتگاه‌ها و دیگر اماکن مذهبی ما در شب‌های قدر مملو از جمعیت بود. نباید این موارد را فراموش کنیم و نباید تحت تأثیر فضا قرار بگیریم ما بر اساس قانون عمل کردیم و کار خلاف قانون را هیچ کسی مجاز نیست انجام دهد.
 
انتهای پیام/