هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 2 ارديبهشت 1403
ساعت 12:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 فروردين 1403 ساعت 19:01
سه شنبه 14 فروردين 1403 18:56 ساعت
2024-4-2 19:01:26
شناسه خبر : 378036
یکی از داوران سومین جشنواره ملی مستند رادیویی «پژواک» با اشاره به رشد کیفی آثار ارائه شده به جشنواره گفت: جوانان مستعد و خوشفکر راهی این رویداد شدند و باید به آینده برنامه‌سازی رادیو در قالب مستند امیدوار بود.
یکی از داوران سومین جشنواره ملی مستند رادیویی «پژواک» با اشاره به رشد کیفی آثار ارائه شده به جشنواره گفت: جوانان مستعد و خوشفکر راهی این رویداد شدند و باید به آینده برنامه‌سازی رادیو در قالب مستند امیدوار بود.
گروه اجتماعی-رجانیوز: کاظم داداشی درباره نحوه داوری آثار سومین دوره جشنواره ملی مستند رادیویی «پژواک» اظهارداشت: در کار داوری محتوا و قالب اثر نقش بسزایی دارد و داور سعی می‌کند در مقام امانتدار به این موارد توجه ویژه‌ای داشته باشد.
 
به گزارش رجانیوز، وی گفت: اگرچه به عنوان ملاک‌های داوری جشنواره، با هدف دقت و هماهنگی بیشتر، مؤلفه‌هایی در اختیار داوران قرار گرفت اما لازم بود ذیل هر مؤلفه، شاخصه‌های جزیی‌تری تعیین شود تا قضاوت درباره برنامه‌ها با حداکثر دقت و نکته‌سنجی همراه باشد. به گمانم این وظیفه خطیر به عهده من و سایر داوران جشنواره گذاشته شد تا نتیجه نهایی، تابلویی چشم‌نواز از ترکیب شناخت، تخصص، انصاف و حسن سلیقه باشد.
 
قائم مقام و مدیر گروه جامعه و سلامت رادیو ایران و یکی از داوران سومین جشنواره ملی مستند رادیویی «پژواک» درباره کیفیت آثار افزود: با توجه به برگزاری دو دوره جشنواره «پژواک» و تجربه‌ای که برنامه‌سازان رادیو در این مسیر به دست آورده‌اند و آموزش‌هایی که طی سه دوره به برنامه‌سازان ارائه شده است، می‌توانم بگویم در برنامه‌هایی که شنیدم از حیث کیفیت، یک رشد نسبی اتفاق افتاده است.
 
داداشی بیان کرد: در این جشنواره، آثاری استانداردهای لازم برای عبور از مرحله اول را داشتند و در عین حال آثار معدودی در قالب مستند نمی‌گنجیدند. در بین این دو طیف هم آثار بیشتری حکایت از فهم خوب برنامه‌سازان از قالب مستند داشت اما در بوته رقابت و کسب امتیاز، به حد نصاب لازم برای قرار گرفتن در فهرست نهایی نرسیدند. با این وصف می‌توان به آینده برنامه‌سازی رادیویی در قالب مستند امیدوار بود.
 
وی با اشاره به استعدادهای جوان در سومین دوره جشنواره ملی مستند رادیویی «پژواک» اظهارداشت: وقتی به فعال‌ترین برنامه‌سازان رادیوی امروز نگاه می‌کنیم، جوانان خوش‌فکر، خلاق و مستعدی را می‌بینیم که در هر حوزه‌ای از تولید محتوا ورود می‌کنند البته با همراهی و هدایت مدیران خود موفق و تأثیرگذارند. عرصه تولید مستند رادیویی نیز از این موهبت بی‌بهره نیست.
 
داور سومین جشنواره ملی مستند رادیویی «پژواک» گفت: با آنکه در زمان شنیدن آثار، نام صاحبان آثار برای داوران مشخص نبود اما بر اساس پیش‌فرضی که به آن اشاره کردم، می‌توان چنین حدس زد که استعدادها هم در حال بروز و ظهور و هم در حال رشد و توسعه هستند. معتقدم سهم برنامه‌سازان جوان در این عرصه به مراتب بیشتر است.
 
صدای جمهوری اسلامی ایران به منظور شناسایی و معرفی برترین آثار مستند رادیویی در سطح ملی و ایجاد رقابت سازنده بین مستندسازان و کشف و رشد استعدادهای حوزه برنامه سازی، سومین جشنواره ملی مستند رادیویی «پژواک» را برگزار می‌کند.
 
مستندهایی که با رویکردی خلاقانه و نوآورانه بر امیدآفرینی و نشاط اجتماعی، عدالت‌ و عدالت خواهی، تقویت روحیه و احساس هویت و انسجام ملی، توجه به سبک زندکی ایرانی-اسلامی و فرهنگ و هنر ایرانی-اسلامی (‏با رویکرد هدایت فرهنگی) تأکید می‌کنند، در این جشنواره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. آیین اختتامیه سومین جشنواره «پژواک» ۳۰ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.
 
انتهای پیام/