هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 2 ارديبهشت 1403
ساعت 11:23
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 فروردين 1403 ساعت 18:21
سه شنبه 14 فروردين 1403 18:03 ساعت
2024-4-2 18:21:08
شناسه خبر : 378032
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به نقش علما در راهنمایی انسان، شناخت مخاطب و عنصر تبلیغ و شناخت زمان و نیازهای زمانه را ضروری دانست.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به نقش علما در راهنمایی انسان، شناخت مخاطب و عنصر تبلیغ و شناخت زمان و نیازهای زمانه را ضروری دانست.
گروه فرهنگ-رجانیوز: حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب که به تایلند سفر کرده است با جمعی از روحانیون و ائمه جماعت این کشور در محل رایزنی فرهنگی کشورمان در بانکوک دیدار کرد و با تبیین نقش عالمان دین در راهنمایی انسان و اهمیت تبلیغ در پیشگیری از گناه پرداخت و بر لزوم بهره‌گیری از امکانات و ابزارهای فراوان به ویژه فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در این ارتباط تاکید و به حاضران توصیه کرد که با خلوص و توکل بر خداوند از مشکلات و موانع فراروی تبلیغ عبور کنند.
 
به گزارش رجانیوز، نواب، اهمیت شناسایی دقیق نقاط ضعف و قوت درامر تبلیغ را یادآور شد و افزود: برای پیشبرد اهداف تبلیغی باید از ابزارهای مناسب بهره گرفت.
 
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به برخی مصادیق جنگ رسانه‌ای در دوران کنونی، مواردی در تاریخ اسلام را یادآور شد و اقدام برای رضای خداوند، تشکیل انجمن برای افزایش ارتباط مبلغین و تقویت ارتباط تشکیلاتی با یکدیگر، توجه به ظرفیت مخاطبان، کمک رسانی به افراد نیازمند و بهره‌گیری از تجارب دیگر کشورها به ویژه ایران را از جمله مهمترین عوامل موفقیت مبلغان در تایلند بر شمرد.
 
نواب همچنین به اهمیت روز جهانی قدس اشاره و به امامان جماعت تایلند توصیه کرد که با توجه به شرایط کنونی و جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی، ضمن همکاری با یکدیگر برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و غزه برنامه‌ریزی کنند.
 
در ادامه این دیدار، روحانیون و علما حاضر در جلسه با ابراز خشنودی از دیدار با نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.
 
مستعد بودن اکثر مردم تایلند به شنیدن مطالب درباره مکتب اهل بیت(ع)، لزوم تاسیس یک موسسه برای همکاری در راستای حل مشکلات و تحقق اهداف مشترک، برگزاری دوره‌های کوتاه مدت تقویتی برای فارغ التحصیلان و حمایت از اقشار آسیب پذیر به منظور جلوگیری از جذب شدن توسط افکار و گروه‌های انحرافی از جمله نکات مطرح شده توسط حاضران بود و در ادامه بیان کردند که برنامه‌های ایران را محور قرار داده و بر تبعیت از تقویت وحدت و تقریب مذاهب اولویت قائل هستند.
 
در ادامه این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین منصور میراحمدی معاون امور بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری با اعلام آمادگی برای تهیه محتوای تبلیغی به ویژه متناسب با فضای مجازی از حاضران خواست ضمن ارتباط با این معاونت، برنامه‌های مشترک از جمله جلسات انس با قرآن در کاروان‌ها را در حج پیش رو برای حج گزاران تایلندی در برنامه‌ریزی‌ها مورد توجه قرار دهند.
 
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز در پایان این دیدار، به بیان محورهای گفت و گوی خود با شیخ الاسلام تایلند و لزوم توجه به نیازمندی‌های حجاج شیعه این کشور درباره انجام مناسک حج طبق فقه شیعی پرداخت و ضمن یادآوری برخی ملاقات‌ها با مسئولان تایلندی به پیشنهاد تشکیل کاروان خاص شیعیان تایلند و پیگیری آن اشاره کرد.
 
انتهای پیام/