هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 1 ارديبهشت 1403
ساعت 05:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 فروردين 1403 ساعت 17:49
سه شنبه 14 فروردين 1403 17:43 ساعت
2024-4-2 17:49:16
شناسه خبر : 378017
اکبری گفت: تجربه گذشته از اسراییل نشانگر این است که هرگاه آن‌ها در جبهه ای شکست خوردند، روی به اینگونه اقدامات ایذایی آوردند و رفتار امروز آنها نیز نشانگر آشفتگی در نظام تصمیم گیری این رژیم است.
اکبری گفت: تجربه گذشته از اسراییل نشانگر این است که هرگاه آن‌ها در جبهه ای شکست خوردند، روی به اینگونه اقدامات ایذایی آوردند و رفتار امروز آنها نیز نشانگر آشفتگی در نظام تصمیم گیری این رژیم است.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: عابد اکبری کارشناس مسایل بین‌الملل در خصوص تجاوز عصر دیروز رژیم صهیونیستی با جنگنده اف ۳۵ و شلیک۶ موشک به ساختمان بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق اظهار داشت: در حقیقت این جنایت نقض فاحش مقررات بین‌المللی بویژه کنوانسیون روابط دیپلماتیک ۱۹۶۱ وین بود.
 
به گزارش رجانیوز، وی گفت: اینگونه اقدامات رژیم طی سال‌های گذشته و بویژه طی شش ماه اخیر موضوع جدیدی نیست و آن‌ها در چند نوبت از این دست اقدامات جنایتکارانه در سوریه مرتکب شده بودند و هرگز نتوانستند بهره ای راهبردی از این اقدامات خود ببرند. رژیم اسراییل به میزانی که در فضای داخلی احساس ضعف کند، در محیط پیرامونی دست به تهدید می‌زند.
 
به نظر می‌رسد این روزها اسرائیل به این احتیاج دارد که محیط منطقه‌ای را تهدید و مخاطراتی را متوجه محیط منطقه‌ای کند و یک نوع مانع در مسیر حمایت خارجی از مردم مظلوم فلسطین ایجاد کند. از سوی دیگر می‌خواهد این پیام را مخابره کند که با توجه به اینکه ما در غزه مشکل داریم اما همچنان قدرتمند هستیم و دشمنان خارجی‌مان را هم تهدید می‌کنیم.
 
اکبری خاطرنشان کرد: تجربه گذشته از اسراییل نشانگر این است که هرگاه آن‌ها در جبهه ای شکست خوردند، روی به اینگونه اقدامات ایذایی آوردند و رفتار امروز آنها نیز نشانگر آشفتگی در نظام تصمیم گیری این رژیم است. آشفتگی که ناشی از تغییر فضای بازی علیه اسرائیل پس از طوفان الاقصی بوده و دست و پا زدن های رژیم پس از آن صرفا به فرورفتن بیشتر آن ها و رسیدن به نقطه پایان کمک می کند.
 
این کارشناس مسایل بین الملل افزود: طی هفته‌های گذشته فشارهای بین المللی بر رژیم به طرز شگفت انگیزی روبه افزایش بوده و حتی متحدین سنتی این رژیم در اروپا و آمریکا نیز لب به انتقاد از رژیم گشوده‌اند هرچند کماکان ادامه نسل کشی رژیم اسرائیل در سرزمین های اشغالی با حمایت‌های تسلیحاتی غرب در حال انجام است اما تا همین اندازه فشار و انتقاد علیه این رژیم نیز بی سابقه بوده است و مقاومت مردم مظلوم فلسطین در برابر اشغالگران آنها را به شدت آشفته نموده است.
 
عابد اکبری شهادت مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران در روز شهادت مولای متقیان در سوریه را تجلی این جمله از امام علی (ع) خواند که «روز انتقام گرفتن از ظالم سخت تر از روز ستمکاری بر مظلوم است».
 
منبع: ایرنا
 
انتهای پیام/