هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 1 ارديبهشت 1403
ساعت 05:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 فروردين 1403 ساعت 17:38
سه شنبه 14 فروردين 1403 17:27 ساعت
2024-4-2 17:38:02
شناسه خبر : 378010
منابع آگاه به سی ان ان اعلام کردند که دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای فروش ۵۰ جنگنده اف-۱۵ به ارزش بیش از ۱۸ میلیارد دلار به رژیم صهیونیستی چراغ سبز نشان داده است.
منابع آگاه به سی ان ان اعلام کردند که دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای فروش ۵۰ جنگنده اف-۱۵ به ارزش بیش از ۱۸ میلیارد دلار به رژیم صهیونیستی چراغ سبز نشان داده است.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: در این معامله که بزرگ‌ترین فروش نظامی خارجی آمریکا به رژیم صهیونیستی از زمان آغاز حمله ارتش این رژیم در اکتبر سال گذشته میلادی به غزه است، همچنین قرار است ۳۰ موشک هوا به هوای AIM-۱۲۰ نیز به رژیم صهیونیستی فروخته شود.
 
به گزارش رجانیوز، به نوشته سی ان ان، فروش جدید برخی از پیشرفته ترین تسلیحات ایالات متحده به رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که حتی در شرایطی که مقام‌های دولت بایدن از عملیات ارتش این رژیم در غزه که به گفته وزارت بهداشت غزه تاکنون به کشته شدن بیش از ۳۲ هزار فلسطینی انجامیده است، انتقاد می‌کنند، واشنگتن تا چه حد به حمایت نظامی خود از رژیم صهیونیستی ادامه می‌دهد.
 
سی ان ان افزود: این فروش احتمالاً به شدت در کنگره، به ویژه توسط اعضای حزب خود رئیس جمهور یعنی حزب دموکرات، مورد بحث قرار خواهد گرفت.
 
به نوشته سی ان ان، فروش تسلیحات آمریکا به رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر به شدت مورد بررسی قرار گرفته است و قانون‌گذاران دموکرات خواستار محدود کردن کمک‌های نظامی به این رژیم تا زمانی که اجازه ارسال کمک‌های بشردوستانه بیشتر به غزه و اقدامات بیشتری برای محافظت از جان غیرنظامیان در آنجا انجام دهد، شده‌اند.
 
بنا بر گزارش سی ان ان، از زمان آغاز حمله ارتش رژیم صهیونیستی به غزه، ایالات متحده بیش از ۱۰۰ فروش نظامی خارجی به این رژیم انجام داده اما از آنجا که بسیاری از آنها زیر مقدار مشخص ارزش مالی قرار داشتند که نیاز به اطلاع رسانی به کنگره داشته باشد، دولت بایدن برای فروش آنها اصلاً نیازی به کسب موافقت کنگره این کشور نداشته است.
 
انتهای پیام/