هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 2 ارديبهشت 1403
ساعت 13:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 فروردين 1403 ساعت 16:04
سه شنبه 14 فروردين 1403 15:57 ساعت
2024-4-2 16:04:24
شناسه خبر : 377978
عزت الرشق عضو دفتر سیاسی جنبش حماس گفت که گزارش شبکه العربیه درباره موافقت جنبش با حضور نیروهای سازمان ملل متحد در غزه برای نظارت بر آتش‌بس صحت ندارد.
عزت الرشق عضو دفتر سیاسی جنبش حماس گفت که گزارش شبکه العربیه درباره موافقت جنبش با حضور نیروهای سازمان ملل متحد در غزه برای نظارت بر آتش‌بس صحت ندارد.
گروه بین‌الملل-رجانیوز: عزت الرشق گفت: گزارش شبکه العربیه به نقل از منابع ناشناس در مورد پذیرش جنبش حماس با حضور نیروهای سازمان ملل متحد برای نظارت بر آتش بس و توزیع کمک‌های بشردوستانه، صحت ندارد.
 
به گزارش رجانیوز، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس، افزود: ما خواستار حضور نهادها و سازمان‌های بین‌المللی به‌ ویژه آنروا برای ارائه کمک‌ها به مردم هستیم.
 
وی اضافه کرد: در مورد آتش بس در صورت حصول توافق، آنچه لازم است کشورهایی هستند که توافق و تعهد اشغالگران به آن را تضمین کنند و نه عوامل نظارتی.
 
گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.
 
این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.
 
این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.
 
انتهای پیام/