هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 2 ارديبهشت 1403
ساعت 20:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 14 فروردين 1403 ساعت 15:46
سه شنبه 14 فروردين 1403 15:37 ساعت
2024-4-2 15:46:09
شناسه خبر : 377968
سازمان آشپزخانه مرکزی جهانی بیانیه‌ای در مورد حمله اخیر ارتش رژیم صهیونیستی به کارکنان این سازمان منتشر کرد.
سازمان آشپزخانه مرکزی جهانی بیانیه‌ای در مورد حمله اخیر ارتش رژیم صهیونیستی به کارکنان این سازمان منتشر کرد.

گروه بین‌الملل-رجانیوز: سازمان آشپزخانه مرکزی جهانی که مسئولیت توزیع کمک‌های غذایی در نوار غزه را بر عهده دارد در بیانیه‌ای تاکید کرد که در حمله رژیم صهیونیستی به کارکنان آن در غزه، ۷ نفر کشته شدند.

 

به گزارش رجانیوز، در این بیانیه آمده است: تیم ما با دو خودروی زرهی و یک خودروی دیگر که نام ما بر آن حک شده است، در یک منطقه خالی از سلاح حرکت می‌کرد. علیرغم اینکه با ارتش اسرائیل هماهنگ کرده بودیم، زمانی که یک بار مواد غذایی را در «دیرالبلح» خالی کرده و در حال بازگشت بودیم، مورد حمله قرار گرفتیم.

 

در بخشی از این بیانیه آمده است که این حمله نه تنها علیه سازمان ما، بلکه علیه تمام سازمان‌های انسانی بود.

 

سازمان آشپزخانه مرکزی جهانی تاکید کرد: ۷ نفر کشته شده از استرالیا، لهستان و انگلیس بودند و تابعیت آمریکا، کانادا و فلسطین هم داشتند.

 

در این بیانیه اشاره شده است: عملیات خود را موقتا و به‌طور فوری در منطقه متوقف خواهیم کرد و درباره آینده کارمان تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

 

جنبش حماس نیز بامداد سه‌شنبه حمله رژیم صهیونیستی به خودروی کارکنان این سازمان بین المللی را که در زمینه توزیع کمک‌های غذایی در غزه فعالیت می‌کند، محکوم کرد.

 

در بیانیه حماس آمده است: ما حمله ارتش اشغالگر صهیونیستی به کارکنان سازمان آشپزخانه مرکزی جهانی در جنوب دیر البلح در مرکز نوار غزه را به شدت محکوم می‌کنیم.

 

بر اساس این بیانیه، این جنایت بار دیگر تائید می‌کند که رژیم اشغالگر همچنان بر سیاست کشتار سیستماتیک خود علیه غیرنظامیان بی دفاع و تیم‌های امدادی بین المللی و سازمان‌های بشردوستانه پافشاری می‌کند.

 

حماس اضافه کرد: ما از جامعه جهانی و شورای امنیت می‌خواهیم که این اقدام شنیع را محکوم کرده و برای پایان دادن به جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل و تجاوزات آن علیه مردم فلسطین در نوار غزه اقدام کنند.

 

آشپزخانه مرکزی جهانی ( World Central Kitchen ) یک سازمان مردم‌نهاد است که به ارائه وعده‌های غذایی در پی بلایای طبیعی اختصاص دارد. این سازمان در سال ۲۰۱۰ توسط سرآشپز خوزه آندرس تأسیس شد.

 

انتهای پیام/